• facebook
 • rss
 • Dziękujemy za Twoją postawę służby

  kk

  dodane 19.12.2015 15:09

  Kapłani z całej diecezji odprawili Mszę św. dziękczynną za posługę bp. Regmunta.

  Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia w kościele seminaryjnym swoje spotkanie opłatkowe przeżywają księża. Życzenia 19 grudnia poprzedziła Msza św. dziękczynna za posługę bp. Stefana Regmunta w naszej diecezji. Inicjatywa wyszła od księży.

  Kazanie wygłosił ks. Andrzej Szkudlarek z parafii pw. św. Wojciecha w Gorzowie Wlkp. – Pozostaje nam Księże Biskupie Stefanie podziękować za całą Twoją pasterską służbę. Dziękujemy za Twoją postawę służby o której mówi Twoje zawołanie: „Servire in caritate” – mówił w homilii ks. Szkudlarek.

  – Ojciec święty Franciszek 8 grudnia otworzył Rok Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Tobie Ekscelencjo za przygotowanie do tego czasu naszych parafii i całej diecezji w peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i przeprowadzonych rekolekcji w każdej parafii. Głęboko wierzymy, że jego obecność do głębszego poznania przez diecezjan tajemnicy Miłosierdzia Bożego i szerzenia orędzia miłosierdzia – dodał.

  Najpierw opłatkiem przełamali się bp Stefan Regmunt i bp Tadeusz Lityński   Najpierw opłatkiem przełamali się bp Stefan Regmunt i bp Tadeusz Lityński Krzysztof Król /Foto Gość Po Mszy św. księża podzieli się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Wcześniej głos zabrał bp Stefan Regmunt, który z powodu złego stanu zdrowia złożył rezygnację z urzędu biskupa diecezjalnego. – Muszę powiedzieć, że jestem poruszony duchowo tą inicjatywą, która została podjęta, aby dzisiaj podczas diecezjalnego opłatka prezbiterium pomodlić się w mojej intencji. Chcę podkreślić, że na tym etapie taka modlitwa jest mi potrzebna. Jestem świadom, że kończy się jakiś etap w moim życiu. Oczywiście nadal będę biskupem i będę pełnił te obowiązki, które wypływają z misji biskupa, a które będę pełnił w miarę swoich możliwości – mówił biskup.  

  Bp Stefan Regmunt podziękował kapłanom diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za modlitwę. – Jestem dłużnikiem wielu osób, poczynając od księży biskupów, poprzez wszystkich kapłanów i siostry zakonne. Wiem ile skorzystałem z ich dobroci, pobożności, wiary i nieraz konkretnej pomocy fizycznej – powiedział bp Stefan Regmunt.
  Chór paradyski
  Krzysztof Król

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół