• facebook
 • rss
 • Ten głos napawa mnie radością

  kk/mat.prasowe

  dodane 21.12.2015 13:25

  Betlejemskie Światło Pokoju u wojewody lubuskiego.

  Betlejemskie Światełko Pokoju z rąk harcerzy odebrał dziś wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Symbol pokoju, nadziei i miłości zagościł po raz kolejny w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

  Tradycyjnie jak co roku lubuscy harcerze przynieśli do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Betlejemskie Światło Pokoju. Władysław Dajczak w podziękowaniu za przekazanie światła harcerzom słodkie upominki.

  - „Zauważ człowieka” to hasło, z którym przynieśliście mi Betlejemskie Światło Pokoju, jest w obecnym czasie wyjątkowo aktualne - powiedział do harcerzy wojewoda.

  - Pośród waśni, sporów i wojen, pośród czasu targanego niepokojami, wasze światełko jest jak symboliczny promień nadziei, że świat może wyglądać lepiej. Ten głos napawa mnie radością tym bardziej, że pochodzi od młodego pokolenia Lubuszan - dodał.

  Jak co roku nie obyło się bez wspólnego kolędowania oraz świątecznych życzeń. Światełko przyniesione przez harcerzy można odpalić w sekretariacie wojewody na III piętrze w budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

  Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku przekazują harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.

  Następnie, po uroczystej Mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, zlokalizowanej na terenie Schroniska Górskiego ZHP "Głodówka", Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół