• facebook
 • rss
 • Prosimy diecezję o modlitwę

  kk

  dodane 10.01.2016 23:48

  Dziewięciu alumnów V roku z paradyskiego seminarium publicznie wyraziło gotowość przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu.

  „Czy odpowiadając na Boże wezwanie, chcesz się tak przygotować, abyś mógł we właściwym czasie godnie przyjąć święcenia diakonatu i prezbiteratu, oraz pełnić w Kościele te posługi? - zapytał kleryków 10 stycznia bp Tadeusz Lityński, ordynariusz zielonogórsko-gorzowski.

  Podczas Eucharystii w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu dziewięciu alumnów piątego roku publicznie wyraziło zamiar przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu.

  - Kandydatura to także moment potwierdzenia ze strony Kościoła rozeznania powołania danego alumna - wyjaśnia ks. Paweł Łobaczewski, rektor seminarium.

  - W tym okresie Kościół zobowiązuje się do tego, że otoczy kandydatów opieką modlitewną, a oni sami deklarują szczególną gorliwość w przygotowaniu się do święceń - dodaje.

  Eucharystii połączonej z obrzędem przyjęcia kandydatów do święceń przewodniczył bp Tadeusz Lityński. - Bądźcie tymi, którzy robią pierwszy krok w stronę człowieka! - mówił biskup.

  Pasterz diecezji zauważył, że będzie to możliwe tylko dzięki stałemu przebywaniu w obecności Boga. Dobrze to obrazują słowa bp. Wilhelma Pluty. - Chodzi o „świadomość, że Pan Bóg jest obecny we mnie, przy mnie, ze mną” - cytował swojego poprzednika bp Tadeusz.

  Kandydatami do święceń diakonatu i prezbiteratu zostało dziewięciu alumnów V roku: Adam Czeponis z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., Barnaba Dębicki z parafii pw. Jadwigi Królowej we Wschowie, Kamil Obała z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku, Andrzej Pytlik z parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze, Adam Skubis z parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, Michał Szot z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wlkp., Jakub Świątek z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzepowie, Damian Wierzbicki z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Trzebielu, Mariusz Wysakowski z parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp.

  - Prosimy całą diecezję o modlitwę, abyśmy dobrze przygotowali się do święceń diakonatu - powiedział kl. Michał Szot.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół