• facebook
 • rss
 • Dziewczyny na medal

  kk

  dodane 15.01.2016 23:04

  Caritas Polska doceniała nasze diecezjanki.

  Anna Maria Fedurek i Agata Fogel zostały uhonorowane złotym medalem „In Caritate Servire”. To szczególne wyróżnienie ustanowione przez dyrektora Caritas Polska dla osób i instytucji związanych z Caritas.

  Wszystko w związku z Rokiem Caritas. Kościelna organizacja charytatywna w ubiegłym roku świętowała 25-lecie reaktywowania struktur Caritas w Polsce.

  - W każdym miesiącu, od stycznia do grudnia, Caritas kolejnej diecezji organizowały różnorodne uroczystości. Naszym zadaniem było przygotowanie Światowego Dnia Uchodźcy. W czerwcu odbył się mecz charytatywny - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

  Medale otrzymali diecezjalni koordynatorzy Roku Caritas. W Warszawie odznaczenia koordynatorom z całej Polski wręczył bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP.

  Anna Maria Fedurek pracuje w diecezjalnej Caritas już prawie osiem lat. Jest sekretarzem zarządu i rzecznikiem prasowym. Odpowiada także za Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, kluby seniora i promocję w internecie.

  - Bardzo się cieszę, nigdy jeszcze nie dostałam żadnego medalu - śmieje się Anna Maria Fedurek.

  - To nie tylko docenienie naszej pracy, ale całego zespołu. Oczywiście dla mnie to mobilizacja do dalszej pracy na rzecz Caritas. Już podczas spotkania koordynatorów w Warszawie rozmawialiśmy o kolejnych akcjach. Mamy przecież Rok Miłosierdzia, który jest nie mniej ważny niż poprzedni - dodaje.

  Agata Fogel pracuje w Caritas od 11 lat, obecnie jest kierownikiem stołówki. Zajmuje się także projektami i wnioskami.

  Dumy i radości ze swoich pracowników nie kryje dyrektor diecezjalnej Caritas. - To wyróżnienie przez Caritas Polska wszystkich działań na rzecz drugiego człowieka, które podejmujemy - zauważa ks. Stanisław Podfigórny.

  - To co jest ważne, to fakt, że docenieni zostali pracownicy. Najczęściej mówi się o tych, którym pomagamy, ale warto też mówić o tych, którzy pomagają. To są pracownicy diecezjalnej Caritas i parafialnych zespołów, ale też wolontariusze i oczywiście darczyńcy - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół