• facebook
 • rss
 • ŚDM w rytmie zumby

  kk

  dodane 04.02.2016 19:58

  Tłusty czwartek nie musi być tylko dniem objadanie się pączkami. Centrum Wolontariatu diecezjalnej Caritas zaproponowało młodym zielonogórzanom pączki i taniec. A to wszystko w imię szczytnego celu!

  Młodzież miała bezpłatne zajęcia zumby pod okiem profesjonalnego trenera. – Zumba to po prostu połączenie fitness i tańca w rytmach latynoamerykańskich. To świetna zabawa, mnóstwo spalanych kalorii i dużo, dużo uśmiechu – wyjaśnia Aleksandra Suczyłkin.

  Ale nie tylko o zabawę i ruch chodziło. W czasie akcji odbyła się zbiórka pieniędzy dla młodzieży wybierającej się do Krakowa na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. – Do akcji zaprosiliśmy szkoły ponadgimnazjalne z terenu Zielonej Góry. Zumbę będzie tańczyć ponad 200 uczniów. Na koniec zaśpiewamy hymn Światowych Dni Młodzieży. Oczywiście każdy dostanie pączka – wyjaśniała przed rozpoczęciem Dominika Danielak, koordynator wolontariatu.

  Zumba charytatywna to pomysł samej młodzieży. – Jest karnawał i pomyśleliśmy, że wspólny taniec to najlepszy pomysł na spędzenie tłustego czwartku. Nie tylko zbieramy pieniądze na wyjazd, ale chcemy zachęcić naszych rówieśników do wyjazdu na spotkanie papieżem Franciszkiem. To jest wyjątkowe wydarzenie i nie może nas tam zabraknąć – podkreśla Aleksandra Kacprzak.

  Zumbę zatańczyła także wiceprezydent Zielonej Góry Wioletta Haręźlak, dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Stanisław Podfigórny i diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Robert Patro.

  Akcję wsparł Urząd Miasta w Zielonej Górze. 

  Zumba w rytmie ŚDM
  Krzysztof Król

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół