• facebook
 • rss
 • Za trzy lata ekspresówką ze Szczecina do Legnicy

  mas

  dodane 05.02.2016 17:10

  Drugą jezdnię drogi ekspresowej S3 o długości 17 km wybuduje konsorcjum firm, którego liderem jest Budimex.

  Wartość inwestycji obejmującej dobudowę drugiej jezdni od Węzła Niedoradz do Nowej Soli to 188, 5 mln zł.

  5 lutego podpisano ostatnią umową dotyczącą budowy S3 w województwie lubuskim. Obecnie oddział zielonogórski realizuje 7 kontraktów, obejmujących budowę 95 km drogi S3. Łączny koszt realizacji wykonania projektu, bez uwzględnienia kosztów wykupu gruntu, dokumentacji, nadzoru budowlanego to prawie 1,9 mld zł.

  Kierowcy chcieliby wiedzieć, kiedy wreszcie będą mogli przejechać drogą ekspresową S3 ze Szczecina do Legnicy.

  - Aby móc cieszyć się w pełnym zakresie z drogi S3 na odcinku między Szczecinem a połączeniem z autostradą A4, zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad musi dokończyć i oddać do użytku drugą jezdnię obwodnicy Gorzowa Wlkp. (zakończenie prac planowane jest na kwiecień 2017 r.), następnie dobudować drugą jezdnię obwodnicy Międzyrzecza (czerwiec 2017 r.) oraz zbudować następny odcinek: Sulechów - Zielona Góra - Węzeł Północny (sierpień 2017r.) - tłumaczył Przemysław Hamera, dyrektor zielonogórskiego oddziału GDDKiA.

  To jeszcze nie wszystko. - W 2018 r. sukcesywnie będziemy oddawać do użytku odcinki Zielona Góra - Węzeł Północny - Niedoradz, następnie drogę z Nowej Soli do Gaworzyc i od Gaworzyc do Kazimierzowa. Ostatni odcinek, na którego budowę dzisiaj podpisaliśmy umowę - między Niedoradzem a Nową Solą - pobyć gotowy w drugiej połowie 2018 r - mówił dyrektor Hamera.

  Ale dwupasmową trasą S3 ze Szczecina do autostrady A4 dojedziemy dopiero w sierpniu 2019 roku, gdy zakończy się budowa drugiego mostu na Odrze na wysokości miejscowości Cigacice.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół