• facebook
 • rss
 • Dotknij Miłosierdzia

  kk

  dodane 15.02.2016 12:31

  Krzyż i ikona Światowych Dni Młodzieży przypłyną statkiem już 21 lutego do Gorzowa Wlkp.

  Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Również w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbywa się wiele inicjatyw w związku z tymi wydarzeniami. Jedną z nich będzie peregrynacja Krzyża i Ikony ŚDM.

  Peregrynacja potrwa od 21 lutego do 5 marca. To duchowa forma przygotowania a zarazem zachęta do uczestnictwa w spotkaniu z Ojcem świętym Franciszkiem w Krakowie. – To bezpośrednie przygotowanie do spotkania z papieżem w Krakowie. Taka peregrynacja odbywa się w każdym kraju, który organizuje u siebie święto młodych – wyjaśnia ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  – Znaki trafią do nas z diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Peregrynacja rozpocznie się w Gorzowie Wlkp. na bulwarze nadwarciańskim. Dlaczego tam? Ponieważ krzyż i ikona przypłynie statkiem symbolizującym łódź Kościoła. Stamtąd wyruszymy na Msze św. do katedry – dodaje.

  Znaki te zostały podarowane młodzieży przez św. Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI. W ramach peregrynacji te symbole te odwiedzą wiele miejsc i środowisk w naszej diecezji.

  – Papież Franciszek prosił, żeby te znaki wkraczały w życie człowieka i to nie tylko młodego. Dlatego znaki trafią m.in. do szkół i uczelni, więzień czy szpitala. Krzyż i ikona będzie obecny na wielu różnych spotkaniach. Chociażby w Gubinie na polsko niemieckiej drodze krzyżowej, w Słubicach na spotkaniu ekumenicznym, czy w Zielonej Górze podczas obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych, a więc cała mozaika. Wykorzystujemy to, co jest na mapie naszej diecezji, aby tam Jezus mógł wkroczyć w ludzkie życie – tłumaczy ks. Patro.

  Rozpoczęcie peregrynacji pod hasłem "Dotknij miłosierdzia" odbędzie się 21 lutego w Gorzowie Wlkp. Na godz. 16.00 przewidziano powitanie krzyża i ikony na Bulwarze nad Wartą, a godz. 16.30 przewidziano początek Drogi Krzyżowej ulicami miasta (katedra), a później o godz. 18.00 Msza św. i czuwanie modlitewne w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego.

  Zobacz, gdzie najbliżej swojego domu możesz wziąć udział w peregrynacji. Szczegółowy program: TUTAJ

  Młodych na peregrynację zaprasza diecezjalny duszpasterz młodzieży - ks. Robert Patro:

  Przygotuj się do Światowych Dni Młodzieży
  Krzysztof Król

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół