• facebook
 • rss
 • Młodzi znawcy Pisma Świętego

  kk

  dodane 12.03.2016 16:29

  - Chcę coraz więcej wiedzieć o Panu Bogu - podkreśla uczestnik konkursu biblijnego.

  Już po raz 23. odbywa się Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów. 11 i 12 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbył się etap diecezjalny. – Chcemy, aby posługa ministrantów przy ołtarzu nie ograniczyła się tylko do czynności zewnętrznych, ale żeby, czytając Pismo Święte, wiedzieli, skąd to się wszystko bierze i jakie jest źródło kapłaństwa i Eucharystii – wyjaśnia wicerektor ks. Łukasz Łaszkiewicz, odpowiedzialny za konkurs.

  W tym roku ministranci musieli jak najlepiej poznać dwie Księgi Samuela.

  W konkursie wzięło udział 37 uczestników z 12 parafii. Indywidualnie zwyciężył Paweł Felka z Gorzowa Wlkp., a kolejne miejsca zajęli Oskar Piórkowski z Gorzowa Wlkp. i Jakub Mielcarz z Zielonej Góry. Natomiast w rywalizacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp., drugie – parafia Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, a trzecie – parafia w Rzepinie.

  Niektórzy to prawdziwi weterani konkursu. Tak jest chociażby w przypadku Alberta Piórkowskiego, który wystartował już po raz 8. – Uczestniczę w konkursie, bo chcę poznawać słowo Boże i chcę być dobrym ministrantem. Chcę coraz więcej wiedzieć o Panu Bogu – wyjaśnia Albert.

  Do uczestników konkursu słowo pozdrowienia przekazał bp Tadeusz Lityński, który nie mógł być osobiście w Paradyżu.

  „Pozdrawiam serdecznie Organizatorów i Uczestników wydarzenia, które w roku 1050. rocznicy chrztu Polski nabiera szczególnego wymiaru, jako dzieło umacniające wiarę stojących przy ołtarzu młodych Polaków. Wszystkim Ministrantom i Lektorom życzę dobrego pobytu w Paradyżu oraz radosnej służby przy ołtarzu. Na czas konkursowych zmagań życzę mądrości i otwartości na Ducha Świętego (...). Bez względu na wynik, po zakończeniu tego wydarzenia wołajcie za świętym Pawłem: »W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem«” – napisał biskup.

  Pasterz diecezji przytoczył też słowa sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty na temat Biblii: „Pismo Święte jest nie tylko relacją o tym, co minęło, ale jest zasadą tego, co jest, co być powinno”.

  Finał odbędzie się 3 i 4 czerwca, również w Paradyżu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół