• facebook
 • rss
 • To także twoje gwoździe

  Katarzyna Buganik

  dodane 02.04.2016 08:10

  Pasja w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kęszycy Leśnej odbyła się 1 kwietnia.

  O tym, że historia Jezusa z Nazaretu, Jego męka, śmieć oraz zmartwychwstanie, wydarzyły się naprawdę, jeszcze raz przypomnieli organizatorzy pasyjnego widowiska, które w Kęszycy Leśnej odbyło się już po raz siódmy.

  - Mam rolę Maryi. Każdego roku na moją kwestię patrzę inaczej, pełniej. Nie jest to tylko rola, którą mam zagrać, ale to misterium wpisuje się w moje życie. Pasja Jezusa to też droga, którą idziemy. Chcemy pokazać, że ukrzyżowanie Chrystusa dzieje się współcześnie, bo codziennie popełniamy grzechy i wbijamy gwoździe w Jego krzyż - zauważyła Barbara Grzywna.

  - W misterium jestem Piłatem. To wydarzenie wzbudza we mnie, ale i w widzach wiele emocji, bo przedstawienie jest bardzo intensywne, dużo się dzieje. To dla mnie, oprócz gry aktorskiej, duchowe przeżycie, bo biorę bezpośrednio udział w tych wydarzeniach, które miały miejsce dwa tysiące lat temu - dodał Bartosz Bekisz.

  Kęszcyckie widowisko to nie tylko spektakl, gra aktorów, czy teatr cieni, ale dla wielu także przeżycie religijne i czas na refleksję o zbawieniu.

  - Mieszkamy w Kęszycy od niedawna. To nasze trzecie misterium. Zawsze uczestniczymy najpierw we Mszy św., a później w widowisku. To dla nas duże przeżycie. Podziwiamy organizatorów tego misterium, a szczególnie księdza proboszcza, który jest jego pomysłodawcą. Przeprowadziliśmy się tu z dużego miasta i zadziwiające jest to, że w tak niewielkiej miejscowości udaje się zorganizować taką pasję - powiedzieli Anna i Maciej Aftowiczowie z Kęszycy Leśnej.

  - Jestem tu pierwszy raz. Do przyjazdu na pasję zachęciły mnie rekolekcje ks. Jacka, które prowadził w mojej parafii. Misterium to dla mnie nie tylko widowisko, ale czas na zatrzymanie się i modlitwę - dodała Magdalena Kowalska z Sulęcina.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół