• facebook
 • rss
 • Nadzieja zwieść nie może

  mas

  dodane 04.04.2016 13:22

  Przed ikoną Czarnej Madonny, Królowej Polski maturzyści diecezji zielonogórsko-gorzowskiej powierzyli swoją przyszłość.

  W niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia ponad 1000 abiturientów wspólnie z duszpasterzami, katechetami i pedagogami modliło się w jasnogórskim sanktuarium.

  – W przełomowym momencie życia przybywacie na Jasną Górę i z waszych serc wypływa trudna modlitwa. Może przestrzeń tej świątyni była wypełniona modlitwą, w której opowiadaliście o lękach związanych z maturą, z niepewną przyszłością, może przynieśliście też kłopoty rodzinne, może pierwsze zawody miłosne, może przeżywacie trudności w wierze, albo ciężko wam być po bierzmowaniu we wspólnocie Kościoła, mam tego świadomość, że dla wielu z was jest to poważny problem. Niech pozdrowienie Zmartwychwstałego – „Pokój wam!” – dotyka serc wszystkich maturzystów, byście mieli pewność, że Jezus żyje i wspiera wasze wysiłki. Matura to ważne wydarzenie, ale egzaminów dojrzałości będzie w życiu o wiele więcej – powiedział bp Tadeusz Lityński.

  Wśród pielgrzymów była Agata Siemion z Międzyrzecza, która uczy się w klasie o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku.

  – Na uczelnię wybieram się do Wrocławia, chciałabym studiować kierunki związane z mediami i reklamą. Na maturze będę zdawała rozszerzony egzamin z języka polskiego i angielskiego. Trochę mam obaw przed egzaminem z matematyki. Po raz pierwszy jestem w Częstochowie i chciałam prosić o łaskę powodzenia na maturze, o siłę, powodzenie. Matura rozpoczyna się 4 maja, a ostatni egzamin maturalny będę zdawała 16 maja. Po maturze od razu wybieram się do pracy, bo muszę zarobić na studia, ponieważ nauka we Wrocławiu jest kosztowna, ale pracę mam już załatwioną.

  Młodzież od wczesnych godzin rannych modliła się przed cudownym wizerunkiem Maryi, uczestniczyła w katechezie, dramach ewangelizacyjnych, wysłuchała świadectw i wspólnie z zespołami „TFP” i „Full of Grace” śpiewem wielbiła Boga.

  – Trwamy w okresie ogromnej nadziei, która wypływa nie tylko z radości okresu paschalnego, ale też dlatego, że wy młodzi ludzie jesteście nadzieją Kościoła, jesteście młodym lasem w Kościele. Wierzę, że tutaj na Jasnej Górze przez słuchanie Ewangelii, przyjęcie Ciała Pańskiego staniecie się misjonarzami głoszącymi, że Jezus Zmartwychwstał, że Jego grób jest pusty, że jego Miłosierdzie jest bez granic i, że jego dobroć jest nad nami. Czujcie się wszyscy przytuleni przez Jezusa Chrystusa i przez jego świętą Matkę z Jasnej Góry – mówił o. Michał Legan.

  Maja Odważny z Cybinki wybiera się na Uniwersytet Toruński na krytykę artystyczną, jest to jedyny kierunek w Polsce. – Bardzo lubię literaturę, dlatego wybierałam tę specjalizację, a poza tym Toruń jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Do matury przygotowuje się od 3 lat, czyli od początku nauki w liceum, ale nie mogę powiedzieć, że nie mam stresu, bo napięcie jest okropne – powiedziała Maja.

  Anna Szwinta i Monika Lisiewicz z klasy akademickiej w nowosolskim Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego podczas egzaminów maturalnych będą zdawały rozszerzony egzamin z języka polskiego i historii. Monika nie ma jeszcze do końca sprecyzowanych planów, ale zastanawia się nad wyborem kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, albo Stosunki Międzynarodowe. Ania chciałaby studiować prawo lub pedagogikę. – Zdecydowałam się na uczelnie w Poznaniu, albo we Wrocławiu, wszystko zależy od tego, gdzie zostanę przyjęta. Od początku roku bardzo intensywnie przygotowuje się do matury. Każdy z maturzystów przyjechał tu w określonej intencji, ja chciałabym zdać egzamin, dostać się na studia – powiedziała Anna Szwinta.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół