• facebook
 • rss
 • Sposób na modlitwę do Boga

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 19.04.2016 08:28

  W Drezdenku śpiewali o zmartwychwstaniu Chrystusa.

  „Cor unum et anima una” (Jednego serca, jednego ducha) – te słowa stały się hasłem I Warsztatów Liturgiczno – Muzycznych, który odbyły się od 15 do 17 kwietnia w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.

  Pomysł organizacji warsztatów wyszedł od tutejszych parafian. – Jeździliśmy na takie warsztaty do innych miast, a ponieważ u nas nigdy ich jeszcze nie było, dlatego postanowiliśmy stworzyć taką okazje naszym mieszkańcom i pokazać, że można w ten sposób modlić się do Pana Boga – wyjaśnia Edyta Anna Dobrychłop-Amrogowicz.

  O stronę muzyczną zatroszczyli się znani polscy kompozytorzy: Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Jakub Tomalak. Natomiast o strawę dla ducha tutejsi duszpasterze: ks. Stanisław Nalbach CRL i ks. Jarosław Klimczyk CRL.

  W trakcie warsztatów nie brakowało okazji do nauki śpiewu i nowych utworów. Jednak nie tylko technika się tutaj liczy. – To czas jednego wielkiego uwielbienia i oddania Panu Bogu chwały poprzez śpiewy o zmartwychwstaniu i Bożym Miłosierdziu – wyjaśnia Piotr Pałka.

  – Kto próbuje modlić się śpiewem, ten doświadcza czegoś niezwykłego. Otwiera się na przestrzeń anielską, niewyrażalną – dodaje.

  W warsztatach wzięło udział ok. 50 osób z różnych stron diecezji i nie tylko.. Na koniec uczestnicy warsztatów zadbali o śpiew podczas niedzielnej Mszy św., a po niej dali krótki koncert wieńczący warsztaty.

  Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Drezdenku
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • marzenamarzena
   22.02.2011 08:31
   Dziękuję Ci Panie, że Jesteś...
   ...to mi wystarczy...
   Niech będzie chwała, cześć i dziękczynienie... Chrystusowi, teraz i zawsze.
  • agasbi
   22.02.2011 09:33
   Pozwól mi Panie zrozumieć,że tylko Ty mi wystarczasz,ogarnij mnie,przytul mnie,bądź ze mną.....
  • Nareszcie.....
   22.02.2011 11:46
   Chwalę Ciebie Panie! Jesteś moim Pasterzem, nie brak mi niczego.......Ten psalm towarzyszył mi od wielu lat na różnych ścieżkach życia. Ale tak naprawdę - nareszcie - dotarły głębiej te słowa w trakcie doświadczania duchowości ignocjańskiej na rekolekcjach u Sióstr Zawierzanek. Warto wyruszyć na głębię, zyskuje się odwagę i prawdziwe zaufanie, Panie! Dzięki Ci że zawiodłeś mnie na te ścieżki. Bo Ty jesteś drogą,prawdą i życiem!!!
  • Estera
   22.02.2011 14:55

   "Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie."

   Mt 16,13-19

   Duchu Święty, tchnienie, ożywiaj i prowadź do jedności w wierze, nadziei, miłości, byśmy w prawdzie budowali Wspólnotę Świętych, jak Ojciec Niebieski jest Święty.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół