• facebook
 • rss
 • Sposób na modlitwę do Boga

  kk

  dodane 19.04.2016 08:28

  W Drezdenku śpiewali o zmartwychwstaniu Chrystusa.

  „Cor unum et anima una” (Jednego serca, jednego ducha) – te słowa stały się hasłem I Warsztatów Liturgiczno – Muzycznych, który odbyły się od 15 do 17 kwietnia w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.

  Pomysł organizacji warsztatów wyszedł od tutejszych parafian. – Jeździliśmy na takie warsztaty do innych miast, a ponieważ u nas nigdy ich jeszcze nie było, dlatego postanowiliśmy stworzyć taką okazje naszym mieszkańcom i pokazać, że można w ten sposób modlić się do Pana Boga – wyjaśnia Edyta Anna Dobrychłop-Amrogowicz.

  O stronę muzyczną zatroszczyli się znani polscy kompozytorzy: Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Jakub Tomalak. Natomiast o strawę dla ducha tutejsi duszpasterze: ks. Stanisław Nalbach CRL i ks. Jarosław Klimczyk CRL.

  W trakcie warsztatów nie brakowało okazji do nauki śpiewu i nowych utworów. Jednak nie tylko technika się tutaj liczy. – To czas jednego wielkiego uwielbienia i oddania Panu Bogu chwały poprzez śpiewy o zmartwychwstaniu i Bożym Miłosierdziu – wyjaśnia Piotr Pałka.

  – Kto próbuje modlić się śpiewem, ten doświadcza czegoś niezwykłego. Otwiera się na przestrzeń anielską, niewyrażalną – dodaje.

  W warsztatach wzięło udział ok. 50 osób z różnych stron diecezji i nie tylko.. Na koniec uczestnicy warsztatów zadbali o śpiew podczas niedzielnej Mszy św., a po niej dali krótki koncert wieńczący warsztaty.

  Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne w Drezdenku
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół