• facebook
 • rss
 • Chcemy, żeby było bezpiecznie

  Katarzyna Buganik

  dodane 18.05.2016 13:02

  Jak będą wyglądały diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży? Ile osób przyjedzie do Świebodzina na ŚDM? Jakie służby zadbają o bezpieczeństwo młodzieży? - na te i wiele innych pytań odpowiadali uczestnicy spotkania z Władysławem Dajczakiem, wojewodą lubuskim.

  Posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, odbyło się 18 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.

  Z wojewodą o bezpieczeństwie i logistyce, podczas diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Świebodzinie, rozmawiali przedstawiciele służb, m.in. policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, straży pożarnej i straży granicznej, księża oraz świeccy zaangażowani w lipcowe spotkanie młodzieży.

  - Światowe Dni Młodzieży, to nie tylko wydarzenie religijne, ale także spotkanie z kulturą polską, językiem, sztuką - tym wszystkim, co Polska ma dobrego i pięknego. Młodzież przyjedzie do naszej diecezji 20 lipca i będzie do 25 lipca, aż do wyjazdu do Krakowa. Większość naszych gości będzie mieszkała u rodzin w poszczególnych parafiach. Przez ten tydzień, oprócz spotkania centralnego w Świebodzinie, będzie zwiedzała naszą diecezję i uczestniczyła w rozmaitych wydarzeniach zorganizowanych przez naszą młodzież - wyjaśnia ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży, odpowiedzialny za ŚDM w diecezji.

  - Każde województwo w Polsce przygotowuje mini Światowe Dni Młodzieży dla swoich gości i wszystkich mieszkańców. My takie spotkanie organizujemy na błoniach przy Figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie i spodziewamy się, że przyjedzie na nie maksymalnie 5 tysięcy osób - dodaje ks. Patro.

  Władysław Dajczak, wojewoda lubuski, zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby ŚDM w Świebodzinie odbyło się bezpiecznie i bez żadnych zagrożeń.

  - Jako wojewoda odpowiadam za bezpieczeństwo i porządek w województwie, dlatego spotykam się ze wszystkimi służbami, by porozmawiać o zabezpieczeniu tego spotkania, by nic złego się nie wydarzyło. Chcemy zaplanować i skoordynować pracę wszystkich służb, by podczas spotkania młodych, ci ludzie czuli się bezpiecznie i mogli świętować, i modlić się bez żadnych obaw - deklaruje Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

  Podczas spotkania w Świebodzinie oprócz modlitwy i Eucharystii będzie także m.in. teatr pantomimy, animacje integrujące młodzież, nauka poloneza i koncert.

  Program wydarzenia centralnego ŚDM w Świebodzinie (23 lipca):

  16.00 - Wodzirej Szczepan Babiuch - animacje i integracja grupy;

  16.30 - Koncert projektu „Bachus Classic Orchestra”:

  - Historia polskiej muzyki - od poważnej do popowej;

  - Nauka poloneza;

  - Muzyka świata.

  18.00 - Pokaz tańca ulicznego Hip-Hop Dance w wykonaniu grupy „Wojownicy Krzyża”;

  18.20 - przerwa;

  18.45 - Przygotowanie do Eucharystii;

  19.00 - Eucharystia;

  20.30 - przerwa;

  20.45 - Koncert Uwielbienia: Tymczasowa Formacja Prowizoryczna + Teatr „Małe Co Nieco”;

  - Historia syna marnotrawnego, prezentacja piaskiem;

  - Scenka;

  - Uwielbienie;

  - Wyznanie Jezusa jako Pana i Zbawiciela;

  - Wieczór świadectw (2-3 osoby);

  22.30 - Zakończenie i wyjazd do parafii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół