• facebook
 • rss
 • Zielonogórski Koncert Uwielbienia

  kk

  dodane 27.05.2016 00:13

  "Niech wszyscy wiedzą wielki jest nasz Bóg" - popłynęło do nieba i na ulice miasta.

  Za nami pierwszy Zielonogórski Koncert Uwielbienia, który odbył się na scenie przy kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

  Tradycję organizowania koncertów uwielbienia w Boże Ciało zapoczątkował perkusista Skaldów Jan Budziaszek, który 13 lat temu stworzył w Rzeszowie spotkanie pod hasłem „Jednego Serca Jednego Ducha”.

  –  Łączymy się z miastami w całej Polsce. Chcemy chwalić Pana jednego dnia, o jednej godzinie wszyscy razem – wyjaśnia Arkadiusz Wiertelak.

  – Chcemy, żeby to nie był tylko koncert, ale modlitewne uwielbienie. Bazujemy na słowach: „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”. Nie chcemy spotykać się dla samego spotkania. To ma być uwielbienie Pana Jezusa. A jest dziś za co uwielbiać Pana Jezusa! Eucharystia to wyjątkowy dar. Nie wyobrażam sobie życia bez Mszy św. – dodaje Iga Mesjasz.

  W koncercie wzięło 27 uczestników warsztatów, którzy wcześniej wzięli udział w warsztatach muzycznych.

  – Pierwszy raz będę w takiej sytuacji, kiedy Pan Jezus w monstrancji będzie z nami na scenie. To wspaniała sprawa. Nie ukrywam, że czekałem, aż w Zielonej Górze coś takiego będzie miało miejsce – zauważa Grzegorz Mazurek.

  Z warsztatowym zespołem na scenie wystąpili też soliści: Justyna Piętosa, Przemysław Szczotko, Aurelia Patrzykąt i Anna Pulkowska. Towarzyszył im Zespół SHEMA.

  Za stronę muzyczną koncertu odpowiedzialni byli: Arkadiusz Wiertelak i Martyna Dziechiaruk.

  Z uczestnikami koncertu modlił się bp Tadeusz Lityński.

   

  Zielonogórski Koncert Uwielbienia
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Zielonogórski Koncert Uwielbienia
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół