• facebook
 • rss
 • Duchowe, katechetyczne i informacyjne

  kk

  dodane 01.06.2016 00:18

  Aby synod przyniósł dobre owoce, potrzebna jest modlitwa całej diecezji.

  „Przygotowanie duchowe, katechetyczne i informacyjne diecezji do synodu” - to hasło przewodnie komisji przygotowawczej, która odbyła się 31 maja w Domu Biskupim w Zielonej Górze. Spotkaniu przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

  Sekretarz generalny synodu podkreśla, że to nie tylko wydarzenie administracyjne czy prawne, ale przede wszystkim duchowe. - To jest czas słuchania tego co Duch Święty chce powiedzieć naszemu lokalnemu Kościołowi - przyznaje ks. Andrzej Sapieha,

  - W związku z tym potrzebna jest modlitwa całej diecezji i to nie tylko osób bezpośrednio zaangażowanych w prace synodalne, ale wszystkich diecezjan, aby synod przyniósł dobre owoce - dodaje.

  Komisja przygotowawcza ma trzy zadania. - Po pierwsze: pomóc biskupowi diecezjalnemu przygotowaniu duchowym, katechetycznym i informacyjnym diecezji na synod. Po drugie: ma pomóc pasterzowi diecezji w określeniu tematyki i zagadnień, jakimi będzie zajmował się synod. Temu będzie służyła szeroka konsultacja podejmowana w diecezji - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha.

  - I wreszcie po trzecie: komisja ma opracować regulamin synodalny czyli pewien rozkład jazdy, według którego synod będzie przebiegał. Ten dokument o charakterze prawnym po pierwsze ustali, kto zostanie wezwany na synod, jak będą przebiegać prace synodalne i jaka będzie struktura synod - dodaje.

  Po okresie przygotowawczym nastąpi właściwa faza pracy synodalnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół