• facebook
 • rss
 • Diecezjalny Dzień Dziecka

  kk

  dodane 04.06.2016 20:12

  Do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej przyjechało 3 tys. najmłodszych diecezjan.

  Przed południem Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, na koniec której dzieci zawierzyły się Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej, a po południu - dmuchane zamki, ogromne bańki mydlane, gry zespołowe, wata cukrowa, tańce integracyjne, konkursy z nagrodami i wiele, wiele innych atrakcji. Do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, jak co roku, przyjechali najmłodsi na Diecezjalny Dzień Dziecka.

  Wzięło w nim udział prawie 3 tys. najmłodszych. – Dzieci przyjechały niemal z każdego zakątka diecezji. Dodatkowo jest spora grupa, ok. 200 osób, ze Szczecina, która przyjeżdża co roku – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  Spotkanie co roku rozpoczyna się od polowej Mszy św. – Próbujemy dzieciom pokazać, ale też sami to odkrywać, że Pan Jezus jest przyjacielem człowieka i idzie z nami przez nasze życie – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Przy organizacji festynu pomagało ponad 120 wolontariuszy z całej diecezji. – Są tu ochotnicy z Zielonej Góry, Żar, Gorzowa Wlkp., a także Międzyrzecza. Nie trzeba było nikogo namawiać do pomocy. Sami zgłaszali się do nas. Współpraca z nimi to czysta przyjemność – zapewnia Dominika Danielak z Centrum Wolontariatu.

  Dzieci przyjeżdżają do Rokitna nie tylko na Dzień Dziecka. – Obserwuję, że coraz więcej rodzin przyjeżdża do Matki Cierpliwie Słuchającej ze swoimi dziećmi. Jeszcze parę lat temu nie było święta w tak dużej skali. Widać to jest prawdziwie potrzebne współczesnej rodzinie – zauważa ks. Józef Tomiak, kustosz sanktuarium.

  Diecezjalny Dzień Dziecka organizują Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Kuria Diecezjalna oraz sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie.

  Festyn odbył się pod honorowym patronatem: bp. Tadeusza Lityńskiego, marszałka województwa lubuskiego Elżbiety Polak i wojewody lubuskiego Władysława Dajaczka.

  Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Diecezjalny Dzień Dziecka w Rokitnie
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół