• facebook
 • rss
 • Wprowadzać Słowo w czyn

  kk

  dodane 04.06.2016 23:05

  Ogólnopolski Konkurs Biblijny za nami. Nie tylko miejsca są tu ważne!

  Za nami 23. Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów. 3 i 4 maja w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu odbył się ogólnopolski finał.

  W tym roku ministranci musieli jak najlepiej poznać dwie Księgi Samuela. – W tym roku uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani i wykazali się naprawdę szczegółową znajomością – podkreśla organizator ks. Łukasz Łaszkiewicz z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

  Konkurs ma kilka celów. – Najważniejsza jest promocja Słowa Bożego. Chcemy, aby ministranci czytali Pismo Święte, ale także przez znajomość intelektualną wprowadzali to Słowo w życie już od najmłodszych lat. To Słowo w różnych sytuacjach życiowych będzie do nich wracało. Będą sobie te historie, postacie, a także konkretne postawy przypominać – zauważa ks. Łaszkiewicz.

  Drużynowo pierwsze miejsce zajęła diecezja rzeszowska, drugie zielonogórsko-gorzowska, a trzecie krakowska.

  Natomiast indywidualnie wygrał Dominik Szura (diecezja rzeszowska), drugi Mateusz Wyłaź (diecezja przemyska), a trzeci Paweł Felka (diecezja zielonogórsko-gorzowska).

  Choć rywalizacji podczas zmagań konkursowych nie brakowało, to nie miejsca, jak zapewniają sami ministranci, są tu najważniejsze. – My nie walczymy o miejsca, ale czytamy Słowo Boże, aby wprowadzać je w życie i być radosnym człowiekiem – zapewnia Konrad Piórkowski z Gorzowa Wlkp.

  W ogólnopolskim finale wzięło udział 42 uczestników z dwunastu diecezji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół