• facebook
 • rss
 • Laudate nomen Domini

  kk

  dodane 05.06.2016 23:01

  Chcą nie tylko poprawienie śpiewać, ale robić to jeszcze na chwałę Boga.

  W Kostrzynie nad Odra od 3 do 5 czerwca odbyły się Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne „Laudate nomen Domini”, które poprowadzili: Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Hubert Kowalski i Jakub Tomalak. O stronę duchową zadbał ks. Maciej Maniarski, wikariusz z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą.

  – Te warsztaty oczywiście bazują na pracy wokalnej i próbujemy pokazywać różne metody pracy muzycznej, aby pomóc w jak najlepszym śpiewaniu i posłudze w parafii. Ale oczywiście trudno sobie wyobrazić ludzi, którzy posługują w Kościele i robią to bez wiary – przyznaje Hubert Kowalski.

  – Dlatego staramy się skupić ludzi na tekstach, aby byli świadomi tego, co śpiewają i żeby to była ich osobista modlitwa. Wtedy to działa nie tylko na ich samych, ale też całą wspólnotę ludzi z którą się modlą – dodaje.

  Organizatorzy nie zamierzali poprzestać tylko na jednych warsztatach i w tym roku postanowili zrobić je ponownie. – Organizujemy je bo jest taka potrzeba – podkreśla Joanna Malczewska. – Chcemy po raz kolejny doświadczyć pięknych rekolekcji – dodaje Mirella Ławońska.

  W warsztatach wzięło udział ok. 60 osób nie tylko z naszej diecezji, ale także z poza granic naszego kraju. – Przyjechaliśmy z Bielefeld za Hanowerem. Miesiąc temu byliśmy na podobnych warsztatach w Świebodzinie. Chcemy rozwijać się muzycznie bo w Polskiej Misji Katolickiej prowadzimy scholę – wyjaśniają Agnieszka i Jerzy Bulakowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół