• facebook
 • rss
 • To już w niedzielę!

  Katarzyna Buganik Katarzyna Buganik

  dodane 20.07.2016 12:45

  Koncerty festiwalowe, warsztaty dla dzieci, folkowe zabawy z zespołami z zagranicy, występy kapel oraz stoiska z rękodziełem - to m.in. atrakcje Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Oblicza Tradycji".

  Spotkania ze światową i regionalną muzyką folkową rozpocznie się 24 lipca w skansenie w Ochli i potrwa do 30 lipca.

  W Zielonej Górze, ale także m.in. Łagowie Lubuskim, Rzepinie, Bojadłach, Zbąszynku i Niesulicach, wystąpią zespoły z zagranicy - Czarnogóry, Indii, Słowacji, Indonezji, Bułgarii i Ukrainy. Nie zabraknie też polskiego folkloru. Podczas festiwalu zaprezentują się kapele z Żywca, Będzina, Kargowej, Grupa Śpiewu Białego „Drewno” z Zielonej Góry, łemkowski zespół „Łastiwoczka”, a także gospodarz festiwalu - Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

  - Inauguracja festiwalu rozpocznie się w skansenie w Ochli, gdzie podczas imprezy „Lubuskie Smaki”, będzie można zobaczyć zespoły, które przygotują swoje regionalne potrawy i zaprezentują swoją muzykę i śpiew. Ponadto będzie można odwiedzić karmy z lubuskimi przysmakami. Będzie to również dzień integracji zespołów - zapowiada Tomasz Siemiński, dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze i dyrektor festiwalu.

  - Codziennie, od 25 do 28 lipca o godz. 19.00 zapraszamy do Lubuskiego Teatru na festiwalowe koncerty , a 29 lipca, również na godz. 19.00 do Amfiteatru Zielonogórskiego na koncert galowy - zaprasza Tomasz Siemiński.

  Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze odbył się w 1964 roku. W tym roku jest to już 40. spotkanie ze światową muzyką folkową oraz druga edycja festiwalu folkloru odbywająca się pod nazwą „Oblicza Tradycji”. W nowym wydaniu festiwalu, istotną rolę odgrywa obecność, prezentacje muzyczne wielopokoleniowych grup oraz promowanie niematerialnego dziedzictwa.

  Co roku podczas festiwalu, oprócz występów zespołów z zagranicy w Zielonej Górze i miejscowościach regionu, odbywają się także m.in. etnozabawy i animacje, lekcje folkloru, występy kapel oraz folkojarmark.

  Nowością tegorocznego spotkania z muzyką folkową, będzie darmowa strefa relaksu przy zielonogórskim Ratuszu, w której dzieci będą miały m.in. kreatywne warsztaty teatralne i zajęcia z bajką terapeutyczną. Ponadto w strefie relaksu będzie można, na hamaku lub leżaku, poczytać książkę i posłuchać muzyki.

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół