• facebook
 • rss
 • Francuzi w Winnym Grodzie

  Krzysztof Król

  dodane 20.07.2016 23:23

  Jak przywitać gości z nad Loary? Najlepiej chlebem i solą!

  Francuscy pielgrzymi przyjechali, 20 lipca, do parafii pw. św. Urbana w Zielonej Górze w dwóch grupach. Jedna 41 osobowa dotarła autokarem w południe, a druga, 20 osobowa, przyjechała rowerami ok. godz. 17.

  – Naszym głównym celem jest poznać parafię i życie ludzi, a także podzielić się swoją wiarą z ludźmi u których będziemy mieszkać – wyjaśnia ks. Ryszard Łukaszewski, opiekun grupy francuskich pielgrzymów.

  – Nasza grupa to miniatura świata bo nawet z nami przyjechali młodzi z innych krajów m.in. z Kolumbii, Senegalu, Kamerunu, Kongo, Szwajcarii i oczywiście większość osób z Francji – dodaje.

  Rowerzyści wyjechali do Polski 10 lipca. Dziennie pokonywali ok. 100 km. – Jest też w tej grupie jeden uczestnik niepełnosprawny, który przyjechał na specjalnym rowerze – tłumaczy opiekun grupy.

  Dla ks. Ryszarda to nie pierwsza wizyta w Polsce. – Jestem z pochodzenia Polakiem i mam rodzinę w Polsce. Dokładnie w Wieluniu – wyjaśnia kapłan i dodaje:

  – To nie będą moje pierwsze Światowe Dni Młodzieży. Byłem już w Madrycie, Kolonii i Paryżu. Za każdym razem niesamowite jest to, jak stoisz w ogromnym tłumie młodzieży i masz takie odczucie, że choć w rzeczywistości nie znamy się, to jednak jakbyśmy znali się od dawna.

  Pielgrzymi będą mieszkać u parafian, którzy chętnie przyjęli ich pod swój dach. W sobotę wezmą udział w Lubuskim Uwielbieniu w Świebodzinie, a w niedzielę będą świętować w zielonogórskiej parafii. Później pojadą do Krakowa. – Przyjechałem na ŚDM, żeby spotkać się z moimi rówieśnikami. Oczywiście jesteśmy tutaj także dlatego, aby spotkać Pana Boga i podzielić doświadczenie wiary z innym młodymi – mówił tuż po przyjeździe Paul.

  MVI 0896
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół