• facebook
 • rss
 • Festyn Miłosierdzia czyli spotkanie różnych kultur

  Anna Zielińska, kam

  dodane 21.07.2016 14:09

  Piątek to dla Dni w Diecezji dzień dzieł miłosierdzia. W parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu szykuje się wielki festyn, którego głównym celem jest spotkanie z pielgrzymami: Kolumbijczykami, Hiszpanami, Brazylijczykami i Argentyńczykami.

  W nowodworskiej parafii Dni w Diecezjach Światowych Dni Młodzieży 2016 rozpoczęły się już w poniedziałek, wraz z przyjazdem naszych pierwszych gości - Kolumbijczyków. Są już Argentyńczycy i Brazylijczycy, a dojadą Hiszpanie. Łącznie ponad 160 osób. 

  Piątek jest w ciągu całego ich pobytu ważnym dniem. To dzień dzieł miłosierdzia, a na Nowym Dworze jednym z nich jest Festyn Miłosierdzia.

  - Chcemy by stał się on świętem radości we wspólnocie Kościoła, czasem dzielenia się wiarą i radością. Każda z grup naszych pielgrzymów oraz parafianie przygotowują program, w którym zaprezentują kulturę swojego kraju. Przewidujemy wspólne śpiewy i tańce - mówi Agata Pawłowska, koordynatorka parafialna ŚDM.

  Zaplanowane jest również wiele atrakcji - jedna z nich jako preludium powstała już w środę (więcej o tym wkrótce na wroclaw.gosc.pl). Chodzi o namalowane przez latynoskich pielgrzymów gry planszowe na chodniku. Obok nich również: quiz o miłosierdziu, linoryty, puzzle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz nowodworską parafią, malowanie twarzy, pokaz układania kostki Rubika, warsztaty tworzenia kartek i wiele innych.  

  Festyn rozpocznie się o godzinie 12, a zakończy go wspólnie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

  - Przyjdźcie licznie i zabierzcie dobry humor! Mamy nadzieję, że znajdzie się coś ciekawego dla każdego w każdym wieku. Gwoździem programu będzie oczywiście spotkanie z naszymi egzotycznymi gośćmi wraz z ich żywiołowym temperamentem, odmienną kulturą i radością - zaprasza ks. Grzegorz Pazdro, wikariusz parafii Opatrzności Bożej, koordynator parafialnego punktu przygotowań Providentia Dei.

  Plakat wydarzenia   Plakat wydarzenia Archiwum parafii

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół