• facebook
 • rss
 • Nauczyciele na dobrej drodze

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 07.08.2016 06:21

  Nowe doświadczenia, przemyślenia, poszukanie inspiracji w atmosferze modlitwy - kolejna ogólnopolska pielgrzymka pedagogów na szlaku.

  W Brzykowie przygotowania idą pełną parą, do świetlicy przynoszone są kolejne potrawy, a wszystko dla nauczycieli - pielgrzymów, wędrujących na Jasną Górę po raz 24, podczas Warsztatów w Drodze, Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców.

  Na pielgrzymkowy obiad przygotowano gołąbki, kluski śląskie, gulasz, duszoną kapustę, surówki, ogórki kiszone, racuchy z sosem owocowym, różne rodzaje ciasta, kompot, kawę, herbatę.

  Mieszkańcy Brzykowa od wielu lat są bardzo zadowoleni, że pątnicy odwiedzają ich miejscowość. Pielgrzymi są bardzo mile widziani, tym bardziej, że wraz z nimi do Brzykowa przychodzi łaska Bożego błogosławieństwa.

  - Pielgrzymi trudzą się w drodze, dlatego chcemy ich życzliwie przyjąć, to jest nasz dar serca. Kiedyś nie było jeszcze świetlicy, więc umawiałyśmy się z sąsiadkami, wystawiałyśmy wzdłuż drogi stoły i tam ustawiałyśmy potrawy. Teraz mamy warunki, więc zapraszamy pielgrzymów na poczęstunek w świetlicy - powiedziała Wanda Świdzińska.

  Nauczycielska pielgrzymka daje okazję do budowania niepowtarzalnej wspólnoty między wychowawcami i uczniami, wśród wędrujący są również dzieci. W tym roku na szlak wyruszyło 60 osób, co pozytywnie zaskoczyło organizatorów.

  Na Jasną Górę nauczyciele dojdą 12 sierpnia. - W drodze mamy wyjątkowy czas osobistego doświadczenia Bożego Miłosierdzia i bliskości Boga w Eucharystii, odkrywania tej „oczywistej” tajemnicy na szlaku. Na co dzień nie ma zbyt wiele czasu, żeby o tym pomyśleć, brakuje może chęci. A na pielgrzymce mamy okazję, nawet, kiedy odpoczywamy, leżąc wśród mrówek - powiedziała Danuta Rogacewicz z Lubska.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół