• facebook
 • rss
 • Żeby miały atrakcyjne wakacje

  Katarzyna Buganik Katarzyna Buganik

  dodane 11.08.2016 09:37

  Wycieczki, gry terenowe, wyjazdy na basen i do Parku Krasnala - to tylko kilka atrakcji wakacyjnych półkolonii w Lubieszowie.

  Letni wypoczynek dla 52 dzieci z parafii pw. Świętej Rodziny w Lubieszowie, od 8 do 19 sierpnia, zorganizował parafialny zespół Caritas.

  W półkoloniach uczestniczą najmłodsi ze wszystkich miejscowości należących do parafii - Lubieszowa, Rudna, Lelechowa, Studzieńca, Wrociszowa i Starego Stawu.

  - To już czwarte półkolonie w naszej parafii. Ich pomysłodawcą był nasz ksiądz proboszcz. Chcemy, by dzieci przed pójściem do szkoły miały atrakcyjne wakacje, ale także, by nauczyły się zauważać i szanować drugiego człowieka - tłumaczą Jolanta Trzuskowska i Jolanta Kwaśniak z parafialnego zespołu Caritas w Lubieszowie.

  Letni wypoczynek rozpoczął się Mszą św. i zakończy go również polowa Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezjalnej.

  Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, m.in. wycieczkę do międzyrzeckich bunkrów i wolsztyńskiej parowozowni, wizytę w gospodarstwie rolnym, gry terenowe z harcerzami, zwiedzanie zamku i kościoła w Kożuchowie oraz wyjazd na basen.

  Z wakacji zorganizowanych przez parafialny zespół Caritas bardzo zadowoleni byli ich uczestnicy. - Trzeci raz już uczestniczę w tych półkoloniach. Mam tu wielu przyjaciół. Lubię przychodzić na te zajęcia, bo mamy fajne wyjazdy, np. na basen i do parku Krasnala czy ognisko w gospodarstwie rolnym, gdzie bardzo lubię przychodzić - powiedziała Ola Leonetti ze Studzieńca.

  - Przychodzę na półkolonie codziennie, bo jest bardzo fajnie i mam tu wielu kolegów. Bardzo lubię wycieczki i zwiedzanie różnych miejsc, dlatego podobał mi się wyjazd do bunkrów w Międzyrzeczu. Mamy też dużo fajnych zabaw w grupach - dodał Adam Rosłon z Lubieszowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół