• facebook
 • rss
 • Ahoj, przygodo!

  Katarzyna Buganik Katarzyna Buganik

  dodane 18.08.2016 18:18

  Gry sportowe, wycieczki do kina, nad jezioro i do parku dinozaurów, grill, tańce - to m.in. atrakcje półkolonii w gorzowskiej parafii pw. św. Józefa.

  Wakacyjne zajęcia odbywają się pod hasłem: „Piraci św. Józefa”. 28 dzieci wraz z opiekunami aktywnie spędza czas w klimacie morskiej wyprawy po skarby. Oprócz zabawy i rekreacji, poznają też chrześcijanie zasady kulturalnej zabawy i funkcjonowania we wspólnocie. Odwiedzają nowe, ciekawe miejsca, jak na przykład park dinozaurów czy kino, integrują się z seniorami, a także mają zapewniony ciepły posiłek i opiekę.

  - Chodzi o to, by było ciekawie i po chrześcijańsku. Dzieci są podzielone na dwie drużyny, gdzie każda grupa ma swoją łajbę, o którą dba, a teren przy kościele to morze. Te zajęcia są po to, by dzieci nie siedziały w domu, ale żeby razem ciekawie spędzały czas i uczyły się przebywania we wspólnocie - wyjaśnia o. Dawid Grabowski, współorganizator półkolonii.

  Półkolonie to dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje, ciekawie spędzony czas i zabawa w przyjaznej, bezpiecznej atmosferze.

  - Przychodzę tu codziennie, bo bardzo mi się podobają te zajęcia. Tutaj się dobrze bawię i mam wielu przyjaciół. Bardzo lubię rysować i bawić się w „zbijaka” - powiedziała Emilka Trzosek.

  - Przychodzę na te zajęcia, by nie nudzić się w domu podczas wakacji. Na półkoloniach mamy zawody sportowe, wyjścia do kina i nad jezioro. Tutaj nauczyłem się też, że zawsze trzeba być uczciwym, ustępować innym i być miłym - dodał Paweł Gongała.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół