• facebook
 • rss
 • Prosto o podstawowych rzeczach

  Krzysztof Król

  dodane 03.09.2016 23:21

  "Profilaktyka Zdrowia Prokreacyjnego" to tytuł konferencji, którą 3 września poprowadziła s. Elżbieta Woźna. Urszulanka jest ginekologiem-endokrynologiem.

  – Dziś mówię o wszystkim o czym powinna wiedzieć młoda kobieta w związku ze swoim zdrowiem. Każda dziewczyna jest powołana do czegoś konkretnego, i w klasztorze, i w małżeństwie ma być zdrowa. A szczególnie w małżeństwie, kiedy myślimy o tym, aby miała zdrowie dzieci – powiedziała w rozmowie z GN urszulanka.

  Spotkanie zorganizowało duszpasterstwo rodzin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny – Oddział Lubski w Zielonej Górze.

  S. Elżbieta Woźna - urszulanka jest ginekologiem-endokrynologiem
  S. Elżbieta Woźna - urszulanka jest ginekologiem-endokrynologiem Krzysztof Król /Foto Gość – Cieszę się, że w konferencji uczestniczą doradcy życia rodzinnego i małżonkowie. Także mamy przyprowadziły swoje córki, które z wielką uwagą słuchają siostry mówiącej o bardzo zwykłych i podstawowych rzeczach bardzo prostym językiem – zauważył ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  Konferencja była także zakończeniem Studium Nad Małżeństwem i Rodziną im. bpa Wilhelma Pluty.

  – W ramach studium odbywały się wykłady, warsztaty, konwersatoria mających na celu pogłębienie wiedzy na temat małżeństwa i rodziny w aspekcie teologii i etyki katolickiej oraz współczesnych nauk o człowieku: psychologii, pedagogiki, socjologii, prawa, medycyny – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka.

  Konferencję poprzedziła Msza św. w intencji małżonków, którzy mają trudność z poczęciem dziecka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół