• facebook
 • rss
 • To nawigator na codzienność

  dodane 04.09.2016 22:38

  Jak co roku do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie przyjechali oazowicze z całej diecezji. Za nami 41. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej.

  Koncert uwielbieniowy, wspólnotowe spotkania, promocja lektorów i piknik oazowy – ten program nie byłby pełen, gdyby nie wspomnieć o polowej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.

  Zanim jednak się rozpoczęła, w imieniu pielgrzymów, pasterza diecezji przywitała diecezjalna para Domowego Kościoła – Anna i Mariusz Mazurek:

  – My od piątku już tutaj czuwamy, modlimy się, adorujemy Pana i podsumowujemy nasze rekolekcje, ale też słuchamy co do nas mówi Duch Święty w tym czasie. A mówi do nas, to najgłośniej, żebyśmy mieli prawdziwą, żywą relację z Jezusem bo wtedy to przyniesie owoce i żebyśmy to najpiękniejsze zdanie: „Jezu ufam Tobie” mówili nie w sposób automatyczny, ale z głębi serca i duszy – mówił na początku Mariusz Mazurek.

  – Prosimy Księże Biskupie, abyś umocnił nas na tej drodze podążania za Jezusem i budowania z nim relacji po to, aby później jako Ruch Światło-Życie móc świadczyć i czynić to co Duch Święty chce.

  Zebranych przywitał także kustosz sanktuarium Matki Cierpliwie Słuchającej.

  – Wielkość Maryi nie na jej wybraniu polega, ale na jej pokorze bo Ona powiedział wyraźnie, że jest służebnicą Pana. Jej wielkość to pokora, miłość, ufność, zaufanie i zawierzenie. Piękne cechy, które chcemy dzisiaj wydobyć na powierzenie naszej wiary – mówił ks. Józef Tomiak.

  Homilię wygłosił bp Tadeusz Lityński. – I chciałbym życzyć, aby Słowo Boże było tym nawigatorem przez naszą codzienność. Naszą codzienność zmagania się o Bożą mądrość. I również o to serce pełne miłości i miłosierdzia dla innych – mówił na koniec pasterz diecezji.

  W trakcie Mszy się odbyła się promocja lektorów oraz przekazanie posługi nowym parom animatorskim Kościoła Domowego

  Pielgrzymkę poprzedził Diecezjalny Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii, który rozpoczął się już 2 września.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół