• facebook
 • rss
 • Biskup podziękuje świeckim

  Krzysztof Król

  dodane 07.09.2016 18:43

  Osoby angażujące się szczególnie w służbę na rzecz diecezjalnego Kościoła otrzymają odznaczenia "Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej".

  Uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się podczas Mszy św. sprawowanej w gorzowskiej katedrze 9 września.

  W tym roku odznaczenia zostały przyznane dziewięciu osobom. Trzech kandydatów uzyskało rekomendację instytucji diecezjalnych, pozostali zostali zgłoszeni przez parafie.

  Jedną z osób wyróżnionych w tegorocznej edycji odznaczenia diecezjalnego jest Małgorzata Daszczyszak z parafii pw. św. Marcina w podzielonogórskiej Świdnicy.

  - Laureatka od ponad 30 lat jest członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Brała czynny udział w tworzeniu parafialnych struktur Akcji Katolickiej i Caritas. Od roku 1990 należy do Apostolatu Maryjnego - wyjaśnia rzecznik kurii.

  - W 2009 roku została wybrana do Rady Krajowej tego zrzeszenia, a od roku 2014 jest jego moderatorem krajowym. Małgorzata Daszczyszak angażuje się również w działalność społeczną w swojej gminie. Należy do Rady Sołeckiej oraz pełni funkcję wiceprezesa lokalnego Klubu Seniora - dodaje.

  Pozostali odznaczeni to: Jan Janowicz z Witnicy, Grażyna Piechocka z Międzyrzecza (parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski), Jan Domagała z Sulechowa (parafia pw. św. Stanisława Kostki), Krystyna Jadwiga Felińska z Szlichtyngowej, Elżbieta Moskalewicz ze Szlichtyngowej, Renata Rzeźnik z Zielonej Góry (Wydawnictwo Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej), Mirosława Frątczak z Zielonej Góry (Archiwum Diecezjalne) oraz Dorota Ławniczak z Żary (Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin).

  Kandydatów do diecezjalnego odznaczenia przedstawiają parafie, dekanaty i instytucje diecezjalne.

  - Po zweryfikowaniu kandydatur przez kapitułę ostateczną decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje biskup diecezjalny. Osoby uhonorowane diecezjalnym wyróżnieniem otrzymują specjalny dyplom oraz odznaczenie w formie krzyża - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej w Zielonej Górze.

  Wierni świeccy zasłużeni dla lokalnego Kościoła otrzymują wyróżnienia diecezjalne w rocznicę poświęcenia katedry w Gorzowie Wlkp.

  Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół