• facebook
 • rss
 • Zagrali dla najmłodszych

  Krzysztof Król

  dodane 10.09.2016 20:11

  Jak za dawnych czasów na ławce trenerskiej zasiadł Waldemar Wspaniały, a na boisku zagrał Sebastian Świderski. Za nami I Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej w Gorzowie Wlkp.

  Mecz to inicjatywa diecezjalnej Caritas, która zorganizowała go wspólnie z Lubuskim Związkiem Piłki Siatkowej. Wszystko w ramach akcji "Kromka chleba Caritas".

  - Poprzez nią chcemy pokazać ludzi, którzy potrzebują chleba powszedniego, ale także ludzi, którzy pomagają na różne sposoby - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  - Wpadliśmy na pomysł meczu, bo Gorzów swojego czasu bardzo mocno stał siatkówką. Tę wyjątkową historię napisali m.in. obecni dzisiaj trener Waldemar Wspaniały i Sebastian Świderski. Podczas meczu odbędzie się zbiórka na dożywianie dzieci ze świetlic Caritas. Do czterech gorzowskich świetlic uczęszcza ok. 100 dzieci i młodzieży - dodaje Anita Łukowiak z Caritas.

  Zaproszenie do udziału w meczu chętnie przyjął znany trener siatkarski Waldemar Wspaniały. - Miałem przyjemność pracować kilka lat w Stilonie Gorzów. I z wielkim zadowoleniem przyjąłem zaproszenie ma mecz charytatywny - podkreśla.

  - Mam nadzieję, że ten mecz będzie przyczynkiem, żeby wróciły bardzo dobre czasy siatkówki w Gorzowie - dodaje.

  W meczu wziął udział pochodzący z pobliskiej Skwierzyny reprezentant Polski - Sebastian Świderski, niegdyś zawodnik Stilonu Gorzów, a dziś prezes zarządu siatkarskiego klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

  - Chętnie wspieram takie akcje - mówi i dodaje: - Życzę gorzowskiej siatkówce, aby wróciła na salony i ponownie zaistniała na arenie całej Polski. Ona ma przecież wielkie tradycje i wielkie wyniki. Miejmy nadzieję, że gorzowska siatkówka odrodzi się.

  Mecz został objęty honorowym patronatem biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, wojewody lubuskiego i prezydenta Gorzowa Wlkp.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół