• facebook
 • rss
 • Przejadą 1050 km

  Krzysztof Król

  dodane 16.09.2016 11:29

  Myśleliście, że to już koniec inicjatyw związanych z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski? Nic bardziej mylnego. Dziś w Strzelcach Krajeńskich startuje sztafetowy rajd rowerowy.

  – Któregoś dnia rozmawialiśmy z panem Romanem Gajowczykiem o obchodach rocznicy Chrztu Polski i różnych wydarzeniach związanych z jubileuszem. I tak od słowa do słowa zupełnie spontanicznie, zrodziła się myśl, aby  w naszym mieście uczcić ten jubileusz. A że pan Roman i wielu naszych znajomych uwielbia jeździć na rowerze, to stało się oczywiste dla nas, jak to uczcimy. Tym bardziej, żę Strzelce Krajeńskie słyną z pięknych tradycji kolarskich – wyjaśnia organizator ks. Łukasz Grzendzicki, wikariusz z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

  – Chcemy w ten sposób podziękować Bogu za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, przypomnieć sobie własny chrzest i promować nasz region – dodaje.

  Rajd rozpocznie się uroczyście 16 września o godz. 17.00 na strzeleckim rynku i będzie nieprzerwanie trwał do 18 września do godz. 12.30. Rajd ma charakter sztafety, więc uczestnicy mogą zapisać się na poszczególne rundy. Dla wprawionych rowerzystów są zarezerwowane rundy kolarskie, a dla mniej wprawionych są rundy wolniejsze. Jedna runda to 27 km.

  – To nie jest jazda na czas. Chodzi o to, aby przejechać tyle rund, by w sumie dały dystans równy 1050 km czyli tyle, ile wynosi jubileusz – wyjaśnia wikariusz.

  – Wciąż zgłaszają się chętni i to nie tylko z okolicznych miejscowości, ale również z Zielonej Góry, z Barlinka czy nadmorskich miejscowości. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Cały czas trwają zapisy – dodaje.

  Dodatkowe informacje można znaleźć na FSD Sport.facebook.pl oraz pod numerem: 698-695-524.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół