• facebook
 • rss
 • Całe niebo tańcowało

  Krzysztof Król

  dodane 19.09.2016 10:09

  Blisko sto osób wzięło udział w Warsztatach Liturgiczno-Muzyczne "Soli Deo Gloria" w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Sulechowie.

  Warsztaty odbyły się od 16 do 18 września. O stronę muzyczną zadbali: Paweł Bębenek, Hubert Kowalski, Piotr Pałka oraz Jakub Tomalak, a konferencje dla uczestników wygłosił ks. Bogusław Grzebień.

  – Z racji terminu i zbieżności warsztatów z odpustem parafialnym, tematyką tegorocznych warsztatów była postać św. Stanisława Kostki. Uczestnicy mieli możliwość zapoznanie się z postacią świętego, a także nauki przepięknych pieśni o naszym patronie, które kompozytorzy opracowali specjalnie na czas warsztatów i odpustu – wyjaśnia Magdalena Szalpuk.

  A jak się podobało uczestnikom? – W tym roku atmosfera była tak cudowna, że prawdopodobnie całe niebo wraz ze świętym Stanisławem tańcowało w rytm naszych dźwięków – mówi Jarosław Derewlany z Rzepina.

  – Muszę szczerze przyznać, że uczestnictwo w warsztatach jest niesamowitym przeżyciem. Cudowna atmosfera, wspaniali ludzie, piękna muzyka – tak w kilku słowach mogę opisać to wydarzenie. Jednak żeby wiedzieć, co tu się tak naprawdę dzieje, to trzeba tu być. Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogłem brać w nich udział. Z niecierpliwością czekam na kolejne, a wszystkim zastanawiającym się zdecydowanie polecam – przyznaje Kuba Jaskuła z Sulechowa.

  Zwieńczeniem warsztatów była uroczysta Msza św. odpustowa. Po niej odbył się koncert uwielbienia w trakcie którego uczestnicy warsztatów zaprezentowali przygotowane podczas ćwiczeń utwory.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół