• facebook
 • rss
 • Vivat Academia!

  Krzysztof Król

  dodane 03.10.2016 22:23

  Swój pierwszy rok akademicki zainaugurowała Akademia Gorzowska im. Jakuba z Paradyża. Gościem specjalnym była premier Beata Szydło.

  Zanim w poniedziałek w auli Akademii Gorzowskiej zabrzmiało „Gaudeamus Igitur” środowisko akademicki spotkało się w gorzowskiej katedrze na Mszy św., której przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

  - Wysiłek pracownika naukowego, praca wykładowcy niezależnie od dyscypliny, ale także wysiłek studenta jest wchodzeniem w relację z prawdą. Poszukiwanie prawy, jej odkrywanie jest zadaniem akademii. Misją środowiska akademickiego jest być w służbie prawdy. W dobie podważania szeregu wartości potrzebne jest to przylgnięcie do prawdy z pokorą - mówił na koniec homilii bp Lityński.

  Po Eucharystii władze Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp., pracownicy, studenci, a ta oraz zaproszeni goście przeszli korowodem do gmachu uczelni, gdzie miał miejsce ceremoniał rozpoczęcia nowego roku akademickiego.

  Główna część uroczystości odbyła się w Auli im. prof. Stanisława Kirkowa. Gościem specjalnym inauguracji była premier Beata Szydło.

  - Gratuluję wszystkim Państwu, którzy podjęli w tym roku naukę na Akademii. Ten czas spędzony w murach uczelni będzie dobrym czasem, który wypełnicie żeby zdobywać wiedzę ale i budować wielką, wspaniałą przyszłość dla tego środowiska  - mówiła pani premier.

  - Życzę Państwu rozwoju osobistego dzięki kształceniu w tym miejscu, to ważne dla rozwoju całej Polski Zachodniej, bez ośrodków akademickich będzie ciężko o rozwój - kontynuowała.

  Uroczystość otworzyła rektor Akademii prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

  - Drodzy studenci, dziękuję za wybór naszej uczelni, z którą związali państwo swoje plany życiowe, za zaufanie, którego nie możemy zawieść. Proszę pamiętać, jesteśmy po to, by służyć wam wiedzą i doświadczeniem i wspomagać was w rozwoju dydaktycznym, ale i kulturalnym i sportowym. Jesteśmy dla was, to jest nasza akademicka misja - mówiła rektor.

  W Akademii im. Jakuba z Paradyża naukę podejmie 2700 studentów na 14 kierunkach. Uczelnia powstała na bazie działającej w przeszłości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

  Tego samego dnia odbył się również koncert „Miasto-Akademii” w Filharmonii Gorzowskiej.

  Inauguracja na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Inauguracja na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. - cz. I
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Inauguracja na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. - cz. II
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Inauguracja na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. - cz. III
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

  Inauguracja na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. - cz. IV
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół