• facebook
 • rss
 • Modlitwą otaczają Głogów

  Krzysztof Król

  dodane 07.10.2016 22:14

  Z różańcem w jednej ręce, a świecą w drugiej przeszli ulicami miasta, aby wołać o miłosierdzie dla świata i Głogowa.

  Wieczorem we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej, 7 października, ulicami Głogowa przeszła procesja różańcowa z kościoła pw. Bożego Ciała do świątyni pw. Miłosierdzia Bożego.

  Procesję poprzedziła Msza św., której przewodniczył ks. Józef  Tomiak, moderator diecezjalny Żywego Różańca i kustosz sanktuarium w Rokitnie. – Trwanie na modlitwie różańcowej może dokonywać się zawsze i wszędzie. Szczególnie w świątyni czy przydrożnej kaplicy, ale różaniec powinien zawsze nam towarzyszyć – mówił w kazaniu ks. Tomiak. – Na tym różańcu człowiek może omadlać wszystkie ważne sprawy. Nade wszystko poprzez tę modlitwę może przygotować się do trudnych wydarzeń w życiu. Tak jak Maryja w Nazarecie.

  Co roku modlitwa rozpoczyna się w kolejnych głogowskich świątyniach. W tym roku była to parafia pw. św. Mikołaja. – Staramy się, aby ta modlitwa otoczyła całe miasto – wyjaśnia proboszcz ks. Stanisław Brasse.

  – Pragniemy w Głogowie dać nasze świadectwo przywiązania do Matki Najświętszej, która za nami oręduje. Chcemy w tych szczególnych dniach październikowych, aby ludzi, którzy na co dzień do Kościoła nie chodzą, mogli być zaskoczeni, kiedy będziemy iść ulicami miasta i odmawiać modlitwę różańcową. Ona jest z pewnością znana każdemu człowiekowi, choć nieraz zapomnianą. Idziemy do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego modlić się o miłosierdzie dla całego świata, ale szczególnie dla naszego miasta. Ono jest każdemu z nas potrzebne – dodał.

  Pomimo chłodnego wieczoru w modlitwie wzięło udział wielu głogowian. – Jestem tu, aby uczcić święto Maryi – powiedział Maciej Piotrowski z Głogowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół