• facebook
 • rss
 • Andrzej Duda: W Polakach jest kapitał

  Katarzyna Buganik Katarzyna Buganik

  dodane 10.10.2016 22:24

  Prezydent Andrzej Duda 10 października odwiedził Strzelce Krajeńskie. Wmurował kamień węgielny pod budynek szkoły i spotkał się z mieszkańcami miasta.

  Wizytę prezydenta rozpoczęło podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy budynek szkoły podstawowej w Strzelcach Krajeńskich.

  Następnie Andrzej Duda spotkał się z lokalnymi władzami, m.in. Władysławem Dajczakiem, Wojewodą Lubuskim, Elżbietą Rafalską, Minister Rodziny i Pracy i Polityki Społecznej oraz Mateuszem Federem, burmistrzem Strzelec Krajeńskich.

  Pobyt prezydenta w Strzelcach Krajeńskich zakończyło spotkanie z mieszkańcami na rynku miejskim.

  - Strzelce Krajeńskie mają dzisiaj swoje bolączki, tak jak wiele mniejszych miast w Polsce. Jest bezrobocie, jest problem z obwodnicą... Wierzę w to głęboko, że obwodnica zostanie zrealizowana tak, jak to jest zaplanowane na 2019 rok. Zachęcam strzelecką młodzież, by zajęła się promocją miasta, by walczyła o to, by Strzelce były bardziej znane. Jestem przekonany, że w waszym mieście jest bardzo wielu młodych i zdolnych ludzi - mówił Andrzej Duda.

  Prezydent zauważył, że w Polakach, szczególnie młodych jest kapitał społeczny i potencjał wiedzy, i każdy ma szansę na rozwój i godne życie.

  - Państwo doskonale wiecie, ilu młodych, wykształconych, inteligentnych i kreatywnych ludzi, na przestrzeni ostatnich lat, z waszego miasta wyjechało za granicę, szukając swojej szansy. Jestem przekonany, że wreszcie w Polsce rozwój będzie zrównoważony, także pod względem terytorialnym. Nie wszyscy Polacy chcą i mogą mieszkać w wielkim mieście, ale wszyscy powinni mieć stworzoną konstytucyjną szansę swobody wyboru miejsca zamieszkania, po to, by można było żyć normalnie i na poziomie. Mamy kapitał społeczny, trzeba go tylko wykorzystać - mówił do strzelczan prezydent.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół