• facebook
 • rss
 • Strategiczne myślenie o życiu

  Krzysztof Król

  dodane 17.10.2016 21:40

  Do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej przyjechali młodzi z całej Polski. A dokładnie przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

  Wystąpienia specjalnych gości, dyskusje i praca w grupach –  to w skrócie program zjazdu Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, która odbyły się od 14 do 16 października w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

  – W KSM powinniśmy uczyć się strategicznego myślenia nie tylko w stosunku do planów w organizacji, ale i w stosunku do naszego własnego życia – mówił w homilii na zakończenie obrad asystent generalny KSM ks. Zbigniew Kucharski.

  W spotkaniu wzięła udział młodzież i księża asystenci z 25 diecezji z całej Polski.

  Podczas spotkania nie zabrakło czasu na prezentacje dotychczasowych i przyszłych działań organizacji.

  Jedną z najnowszych inicjatyw KSM jest Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA (www.maika.com.pl). – Dzięki niej dokonuje się prezentacja i wymiana doświadczeń z zakresu duszpasterstwa młodzieży – podkreśla redaktor Łukasz Brodzik.

  Zjazd Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży   Zjazd Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archiwum: KSM Na dobre ruszyła też Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa. – Warsztaty są bardzo dobrze przyjmowana przez młodzież i budzą szerokie zainteresowanie. Dlatego będziemy to dzieło kontynuowali w dalszej współpracy z Biurem Prasowym Komisji Episkopatu Polski – podkreśla Ilona Trojnar Przewodnicząca z prezydium KSM.

  Z młodymi z całej Polski spotkał się bp Tadeusz Lityński, który zachęcał, aby przenieść piękno, które działo się w życiu Matki Bożej do swojego życia.

  W rozważaniach dotyczących przyszłości współpracy KSM z Akcją Katolicką uczestniczyła m.in. prezes ogólnopolskiej AK – Urszula Furtak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół