• facebook
 • rss
 • Po pierwsze komunikacja

  Krzysztof Król

  dodane 24.10.2016 23:17

  "Nauka języka obcego. Chcieć znaczy móc!" – to myśl przewodnia konferencji na którą zaprosiło młodych zielonogórzan KSM.

  Skąd pomysł? – Dbamy o formacje młodzieży w wielu aspektach ich życia. Dlatego też zachęcamy młodzież, aby uczyła się języków obcych. Chociażby ostatnie ŚDM pokazały jak ta znajomość jest niezbędna także do dzielenia się wiarą – podkreśla Łukasz Brodzik, rzecznik ogólnopolskiego

  Konferencję poprowadził dr Marek Kuczyński, którego zdaniem każdy może nauczyć się języka angielskiego. Dlaczego więc mamy takiego problemy? – Bez ćwiczenia poszczególnych sprawności słuchania, mówienia itd. nie będziemy w stanie się komunikować nawet jeśli nauczymy się 40 tys. słów i wszystkich czasów. Dzisiaj chcemy to pokazać, aby nie ładować do głowy na siłę dużo nowych rzeczy, ale używać to, co już umiem – zauważa wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  O efektywnym nauczaniu mówiła także dr hab. Joanna Zawodniak, która podkreśla, że w nauce języków obcych warto łączyć metody tradycyjne z niekonwencjonalnymi. – Tradycyjne metody wbrew pozorom są również bardzo istotne. Także podstawową rolę pełni cały czas nauczyciel. Ale jest oczywiście zwrot w kierunku metod niekonwencjonalnych, które kładą nacisk na odkrywanie przez ucznia języka. Stawiałabym na taką zabawę słowem i językiem oraz własne poszukiwania – zauważa prelegentka.

  – Oczywiście za pośrednictwem nauczyciela, który nie powinien być tylko kontrolerem, ale bardziej przewodnikiem ucznia – dodaje.

  Konferencja odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół