• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka KSM

  Zarząd KSM

  dodane 21.11.2016 14:11

  W Krakowie-Łagiewnikach odbyły się 19 listopada uroczystości Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, w których udział wzięła 50 osobowa grupa młodzieży z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Młodzież z parafii z Zielonej Góry, Szprotawy, Otynia, Żar, Nowej Soli, Świebodzina, Ołoboku, Szczepanowa i Kargowej uczestniczyła w dwudniowej pielgrzymce śladami wielkich Polaków - św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Karoliny Kózkówny - patronki KSM.

  Pielgrzymkę zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Młodzież z KSM uczestniczyła w historycznych uroczystościach w Łagiewnikach, oraz zwiedziła starówkę w Krakowie, następnie pojechała do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowali ks. Marcin Bobowicz - zastępca asystenta diecezjalnego KSM oraz ks. Andrzej Jędrzejowski - asystent KSM w Szprotawie.

  20 listopada - młodzi udali się do miejsc związanych z bł. Karoliną -  rodzinnego domu, gdzie się wychowała oraz przeszli drogą jej męczeńskiej śmierci.

  W ten dzień przypadało również święto patronalne KSM - uroczystość Chrystusa Króla. W związku z tym w sanktuarium w Zabawie osiem młodych osób z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej złożyło uroczyste przyrzeczenia przy ołtarzu, w którym znajduje się również trumna z ciałem ich patronki - bł. Karoliny.

  Kandydaci na członków KSM co roku składają takie przyrzeczenia w całej Polsce, aby w ten sposób móc stać się pełnoprawnymi członkami Stowarzyszenia.

  - To był wyjątkowy weekend, wspólnej modlitwy, śpiewu, rozmów, a przede wszystkim pełen radości i wiary. Wielu z nas z pewnością naładowało się pozytywnie do działania na kolejne miesiące - mówi Iwona Styrnal z Kargowej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół