• facebook
 • rss
 • Najnowocześniejsza komenda w garnizonie

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 23.11.2016 19:22

  - Nowoczesna siedziba zobowiązuje do profesjonalnej i rzetelnej służby na rzecz lokalnego społeczeństwa. Społeczeństwo ma prawo czuć się bezpiecznie, a zapewnienie tego jest naszym obowiązkiem - powiedziała nadinspektor Helena Michalak.

  Nowa Powiatowa Komenda Policji została wybudowana za ok. 20 milionów złotych. W krośnieńskiej jednostce pracuje 77 policjantów i 17 pracowników policji.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. celebrowaną przez ks. Wojciecha Jurka, dyrektora administracyjnego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, i ks. Zbigniewa Samociaka, proboszcza. Ks. Jurek odwołał się w kazaniu do przysięgi policyjnej, do wiernej służby narodowi, obrony ustanowionego porządku prawnego oraz bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. - Takich potrzebujemy policjantów, za takimi tęsknimy. W dzisiejszym świecie potrzebujemy poczucia spokoju i bezpieczeństwa, a nie lęku i trwogi - mówił kaznodzieja.

  W wystąpieniu przed siedzibą Powiatowej Komendy Policji Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński podkreślił konieczność powrotu do źródeł w służbie policyjnej. - Prawdziwy policjant powinien w swej misji czerpać ze słów przysięgi. Musi też być patriotą, aby skutecznie służyć obywatelom. Dzisiejsza policja ma wykazywać się opieką, pomocą i wsparciem dla wszystkich, którzy tego oczekują od funkcjonariuszy. Powracamy do etosu służby, która ma być honorem i gwarantem bezpieczeństwa dla obywateli. Bezpieczeństwo to ma być poprawione m.in. dzięki właśnie takim inwestycjom. Na tym nie wolno oszczędzać. Takie były postulaty mieszkańców. Wsłuchujemy się w głos społeczeństwa i realizujemy je. Warto stwarzać warunki i narzędzia, żeby społeczeństwo chciało dzielić się z policją wiedzą i żeby miało taką techniczną możliwość. Temu służy m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To jeden z najnowocześniejszych obiektów nie tylko w lubuskiem, ale i w kraju - mówił minister Zieliński.

  Nowy obiekt Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim powstał dzięki aktywności i zaangażowaniu nadinspektor Heleny Michalak, zastępcy Komendanta Głównego Policji, która przez lata była związana z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wlkp. - Jestem zaszczycona i wzruszona, że mogę uczestniczyć w tej uroczystości. Każdej takiej inwestycji przyświeca jeden cel - poprawa warunków obsługi obywateli oraz służby policjantów i pracowników policji. Przy realizacji tej komendy mieliśmy wsparcie władz samorządowych oraz ministerstwa. Dziękuję Panu ministrowi Zielińskiemu za uruchomienie rezerwy celowej, która pozwoliła na zakończenie tej inwestycji w tym roku. Taka nowoczesna siedziba jednak zobowiązuje do profesjonalnej i rzetelnej służby na rzecz lokalnego społeczeństwa. Społeczeństwo ma prawo czuć się bezpiecznie, a zapewnienie tego jest naszym obowiązkiem - powiedziała nadinspektor Michalak.

  Najnowocześniejsza Komenda Powiatowa Policji w garnizonie lubuskim mieści się przy ulicy Sienkiewicza 22, tuż obok siedziby straży pożarnej. Trzykondygnacyjny obiekt, o bardzo małym zapotrzebowaniu energetycznym, został zaprojektowany na planie prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem, przejazdem bramowym oraz 62 miejscami parkingowymi. Budynek jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Obiekt wyposażony jest w strzelnicę kulową, w której znajdują się cztery stanowiska do strzelań statycznych i po jednym stanowisku do strzelań szybkostrzelnych oraz dynamiczno-sytuacyjnych. Oprócz tradycyjnego strzelania do tarcz papierowych zainstalowano nowoczesny symulator sterowany elektronicznie. Krośnieńscy policjanci będą mieli również do dyspozycji salę do ćwiczeń fizycznych ogólnorozwojowych.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół