• facebook
 • rss
 • Dzisiaj rodzą się nasze dzieciaki

  Krzysztof Król

  dodane 04.12.2016 12:42

  Dziewięć miesięcy temu podjęli się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziś przyszli podziękować Bogu.

  Msza św. na zakończenie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbyła się 4 grudnia w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. – Jesteśmy pierwszą diecezją w Polsce, która nie tylko uroczyście zaczyna Dzieło Duchowej Pomocy Dziecka Poczętego, ale też kończy dziękczynieniem za narodziny dzieci, których życie było zagrożone – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przewodniczył Mszy św.

  W Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włączonych jest wielu świeckich. – Dzisiaj rodzą się nasze dzieciaki. Minęło dziewięć miesięcy – uśmiecha się Małgorzata Witkowska z Ruchu „Gaudium Vitae”, który istnieje przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

  Pomysł duchowej adopcji jest prosty. – Przez dziewięć miesięcy, dzień w dzień, modlimy się za dziecko, które duchowo adoptujemy. To trwanie na modlitwie ma przede wszystkim dokonać nawrócenia serca rodziców, bo mamy świadomość, że poczęte dziecko w swojej bezradności jest całkowicie zdane właśnie na nich. Modlimy się, aby jego rodzice z miłością przyjęli to dziecko – podkreśla ks. Dudka, który sam uczestniczy w tym dziele już od dziecka i dodaje: – Nie tylko poprzez moją modlitwę Bóg ratuje to dziecko, ale doświadczam, jak ta modlitwa ratuje mnie.

  We wspólnej modlitwie uczestniczyła Genowefa Stachowiak. – Włączyłam się w to dzieło po raz pierwszy. Jestem za życiem i chcę modlić się za poczęte dzieci i ich rodziców – wyjaśnia zielonogórzanka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół