• facebook
 • rss
 • Nuty na chwałę Pana

  Krzysztof Król

  dodane 19.01.2017 12:28

  Chcesz rozwijać swoje muzyczne pasje pod okiem i uchem wykształconego dyrygenta oraz kompozytora? Już wkrótce szansa na to w Zielonej Górze.

  I Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne odbędą się w Winnym Grodzie od 10 do 12 lutego. W parafii pw. św. Urbana I poprowadzi je Hubert Kowalski.

  Skąd pomysł na warsztaty? – Od kilku lat jesteśmy zapraszani jako zespół filharmoników zielonogórskich do współtworzenia i pełnienia posługi muzycznej podczas warsztatów liturgiczno-muzycznych, które odbywają się w naszej diecezji. Byliśmy już w Świebodzinie, Sulechowie, Drezdenku, Kostrzynie nad Odrą i w Gorzowie Wlkp. – wyjaśnia Natalia Makuch.

  – Widzieliśmy jak wielkie jest zainteresowanie i jak duże zapotrzebowanie na tego typu spotkania. Wielu zielonogórzan przyjeżdżało na warsztaty, ale wiemy też jak wielu bardzo chciało w nich uczestniczyć, ale ze względu na odległość pozostawali w domu. Podczas Światowych Dni Młodzieży zarówno diecezjalnych, jak i centralnych w Krakowie przeżyliśmy niezapomniane chwile, pełne bliskości Boga i dobroci ludzkiej. Postanowiliśmy przenieść je do Zielonej Góry. Niech ten piękny czas trwa jak najdłużej! – dodaje.

  Warsztaty adresowane są do wszystkich, którzy lubią śpiewać i muzykować i którym leży na sercu piękno muzyki liturgicznej oraz podnoszenie jej poziomu w swoich parafiach. – To również czas dla każdego, kto chce bardziej zaangażować się w życie Kościoła lub też podnieść swoje umiejętności wokalne – wyjaśnia Natalia Makuch i dodaje:

  – Na koniec spotkania, z tych różnorodnych doświadczeń, powstanie wyjątkowy chór radośnie oddający chwałę Bogu wspólnym, wielogłosowym śpiewem i grą na instrumentach.

  Dlaczego warto przyjść? – Będzie to ważny czas, byśmy mogli się spotkać, porozmawiać, pośpiewać i mieć kolejny impuls duchowy do dalszych działań i do dobrego życia – podkreśla organizatorka i kontynuuje:

  – Będzie to też okazja do nabycia umiejętności w zakresie emisji głosu, śpiewu chóralnego, interpretacji tekstów, kreatywności i pracy w grupie. Wspólnie poprawimy jakość muzyki liturgicznej w polskich kościołach i pomożemy zwrócić uwagę na piękno muzyki tradycyjnej i nowoczesnej.

  Informacje i zapisy: wlm.zgora.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół