• facebook
 • rss
 • Nie chcą być tylko widzami

  Krzysztof Król

  dodane 05.02.2017 14:32

  W ferie zimowe zgłębiali tajniki liturgii ponieważ chcą świadomie, czynnie i owocnie uczestniczyć we Mszy św. Oczywiście nie chcą tego zatrzymywać tego tylko dla siebie.

  Mowa o uczestnikach KODAL-u czyli Kursu Oazowego Dla Animatorów Liturgii, który odbył się od 28 stycznia do 5 lutego w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym i Pomocy Charytatywnej w Żarach-Kunicach.

  – W czasie tych rekolekcji przygotowujemy młodych ludzi do posługi ceremoniarzy i precentorek, aby tam w miarę swoich możliwości troszczyli się liturgię w swojej parafii – wyjaśnia ks. Tomasz Sałatka, diecezjalny moderator diakonii liturgicznej.

  Były więc wykłady teoretyczne, ćwiczenia praktyczne i czas na formację duchową. Czas spędzonego na rekolekcjach nikt nie żałuje. – Tutaj pogłębiłem swoją wiarę i bardziej odkryłem liturgię – wyjaśnia Filip Sieradzki z Międzyrzecza.

  Nauka śpiewu   Nauka śpiewu Krzysztof Król /Foto Gość W rekolekcjach wzięły udział również dziewczęta, ponieważ w ramach kursu realizowana jest szkoła komentatorki, precentorki, służby ładu i darów. – Tutaj odkrywamy liturgię, ale oczywiście nie chcemy zatrzymywać tego dla siebie, ale zanieść to czego tu się nauczyliśmy i doświadczyliśmy do naszych małych wspólnot parafialnych, aby inni też inni mogli odkryć piękno Mszy św. – tłumaczy Wiktoria Dmytruk z Sulechowa.

  – Chcemy pomagać innym, aby byli nie tylko biernymi widzami na Mszy św., ale czynnie i świadomie w niej uczestniczyli – dodaje.

  Diecezjalna Diakonia Liturgiczna ma już 25 lat. Czas na świętowanie będzie dokładnie 12 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. – Chcemy zaprosić tych wszystkich, którzy przez lata byli zaangażowani w to dzieło – zaprasza ks. Tomasz Sałatka.

  Duży więcej o tegorocznym KODAL-u w wydaniu papierowym Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego na 12 lutego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół