• facebook
 • rss
 • To ważne świadectwo

  Krzysztof Król

  dodane 05.02.2017 22:20

  Pomagają rozdawać Komunię Świętą w swoich parafiach, a także zanoszą ją do chorych. Na trzy dni przyjechali do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej nabrać sił do służby.

  W diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej od 3 do 5 lutego odbyły się rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. - Formacja szafarzy jest wymogiem ich posługi, aby ona była owocna dla tych którym służą, ale też dla nich samych - wyjaśnia ks. Zbigniew Kobus, diecezjalny opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

  W diecezji zielonogórskiej jest ok. 500 nadzwyczajnych szafarzy. - To ważne świadectwo dla współczesnego świata. To budujące, że panowie posługują przy ołtarzu i angażują się w życie Kościoła - zauważa ks. Kobus.

  Rekolekcje poprowadził ks. Robert Patro. - Chcę powiedzieć mężczyznom, że każdy chrześcijanin jest wezwany do tego, aby być uczniem Chrystusa - wyjaśnia ks. Patro, dyrektor wydziału duszpasterskiego w kurii biskupiej w Zielonej Górze.

  Z Dobiegniewa przyjechał Adam Pierzakowski, który nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej jest już czwarty rok. - Te rekolekcje są bardzo mi potrzebne. Dają takie uspokojenie, dają taką chwile zastanowienia się nad tym co się robi i dlaczego to się robi. Tutaj na rekolekcjach jest taka wyjątkowa atmosfera modlitwy i skupienia. Ja bardzo to przeżywam - wyjaśnia pan Adam.

  - W naszej parafii jest w tej chwili dziewięciu nadzwyczajnych szafarzy i wszyscy przyjechali na rekolekcje - dodaje.

  Inni dopiero rozpoczynają posługę nadzwyczajnego szafarza. - Ksiądz proboszcz mi zaproponował i zgodziłem się. Na co dzień formuję się we wspólnocie neokatechumenalnej - tłumaczy Paweł Gabka z Goraja i dodaje: - Dla mnie ta posługa to możliwość nawracania się i motywacja pracy nad sobą.

  Kolejny kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej rozpocznie się 11 lutego w parafii pw. Ducha Świętego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół