• facebook
 • rss
 • Azyl dla potrzebujących

  Krzysztof Król

  dodane 06.02.2017 23:19

  Centrum Charytatywne Caritas "Samarytanin" w Zielonej Górze rośnie w górę i to dosłownie. To ma być miejsce kompleksowej pomocy osobom ubogim i potrzebującym.

  Chodzi dokładnie o Centrum Charytatywne Caritas „Samarytanin”, które będzie wotum wdzięczności za 25. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna oraz pontyfikat św. Jana Pawła II.

  - Nie chcieliśmy stawiać kolejnych pomników z kamienia, ale chcieliśmy, żeby poprzez ludzi i to, co się będzie tam działo to miejsce było żywym pomnikiem - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  - Chcemy, aby to miejsce miało bardzo szeroką formułę. Z jednej strony było dla ludzi ubogich, bezdomnych i potrzebujących, a z drugiej żeby stwarzało przestrzeń dla ludzi chcących pomagać innym - dodaje.

  W centrum ma działać m.in. tani bar mleczny, gdzie ludzie, których nie stać na codzienne wyżywienie, będą mogli przyjść i kupić za kilka złotych pierogi, krokiety czy naleśniki.

  Będzie tu także działała stacja opieki, która będzie koordynować pomoc ludziom chorym i niepełnosprawnym w ich domach.

  - Chcemy na pewno stworzyć taką świetlicę dziennego pobytu dla seniorów i włączyć w jej działalność młodzież. Przecież jedni drugim mogą wiele dać - zauważa dyrektor i dodaje: - Myślimy też o fizjoterapii, która byłaby też sposobem na samofinansowanie się centrum.

  Na jakim etapie jest budowa? - Teraz już kryjemy dach, zaraz trzeba będzie zamawiać okna i będzie stan surowy zamknięty. I jeśli tylko znajdziemy pieniądze będziemy mogli przejść do kolejnego etapu i wykonania wszelkich instalacji - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny.

  Na dokończenie budowy potrzeba jeszcze wiele pieniędzy. Pomóc może każdy z nas. Szczegółowe informacje: www.caritas.zgora.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół