• facebook
 • rss
 • Buty na nogi i biegamy

  Krzysztof Król

  dodane 19.02.2017 23:33

  Co robisz w Poniedziałek Wielkanocny? A może Bieg do Pustego Grobu w Nowej Soli! Pierwszy oficjalny trening już za nami. Już czas najwyższy pomyśleć o zapisie bo miejsc coraz mniej.

  Wielkimi krokami zbliża się V Bieg do Pustego Grobu. Dziś w Nowej Soli odbył się pierwszy oficjalny trening. – Nasz bieg łączy dwie rzeczy, po pierwsze najwyższy poziom duchowy i po drugie najwyższy poziom sportowy. Duchowy to oczywiście święta zmartwychwstania Pańskiego, a sportowy to trasa z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Także można pobijać oficjalne rekordy i zmagać się ze swoimi słabościami zarówno duchowymi, jak i fizycznymi – zauważa Jarosław Chróściel, dyrektor Biegu do Pustego Grobu.

  10 km dystans to bieg dla każdego. – Dla wierzących i wątpiących. Dla tych, którzy regularnie biegają, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają. Limit czasowy biegu to półtora godziny, więc nawet początkujący biegacz da radę. Warto spróbować. Dotychczas najstarszy uczestnik miał prawie 90 lat – wyjaśnia dyrektor.

  Warto już pomyśleć o zapisać ponieważ limit to 900 osób, a już zapisało się ok. 700. – Oprócz tradycyjnych kategorii jest kategoria rodzina. Bieg to także nieoficjalne Mistrzostwa Polski Osób Duchownych – wyjaśnia Jarosław Chróściel.

  W pierwszym treningu wziął udział. Mariusz Swiniarek. – Ten bieg to świetny pomysł. Jak zachęcić do udziału? Nie ma co dużo zachęcać. Trzeba założyć sportowe buty na nogi i biegać. Potrzeba tylko trochę chęci. Tutaj nie liczy się czas, ale satysfakcja z przebiegniętego dystansu – zauważa pan Mariusz.

  Po raz drugi w Wielki Poniedziałek pobiegnie Julia Kasprzak. – Według mnie to fajna inicjatywa biegowa, ale też ewangelizacyjna. Każdy może zobaczyć, że grób jest pusty i Chrystus prawdziwie zmartwychwstał – zauważa Julia i dodaje:

  – Biegam regularnie od poprzedniego biegu. Przez ten rok zrobiłam ok. 600 km. Bieganie to fajny sposób na odreagowanie negatywnych emocji i dla zdrowia i dla ducha. Mam 16 lat i na osiemnastkę mam w planie przebiec maraton.

  Informacje i zapisy: TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół