• facebook
 • rss
 • Taki pączek smakuje podwójnie

  Krzysztof Król

  dodane 23.02.2017 11:53

  W tłusty czwartek pomyśleli nie tylko o sobie i przyłączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki”.

  Akcja odbyła się po raz pierwszy w nowosolskim Katoliku. – Ojcowie kapucyni z parafii pw. św. Antoniego zaproponowali nam, abyśmy włączyli się w tę akcję. Jednocześnie jeden z rodziców zaoferował się, że kupi pączki dla wszystkich w szkole. A my całą zebraną kwotę przekażemy na cele misyjne – wyjaśnia dyrektor Tomasz Kiraga.

  Uczniowie mieli okazję nie tylko kupić pączka i wspomóc misje, ale zobaczyć na filmiku na co zostanie przeznaczona zebrana kwota. Jednym z celów akcji jest budowa studni głębinowej w parafii Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. – To okazja do uwrażliwienia uczniów na potrzeby drugiego człowieka – zauważa dyrektor.

  Do pomocy w akcji nikogo nie trzeba było namawiać. – Jesteśmy tu bo chcemy pomóc naszym rówieśnikom z Afryki. Żeby mogli wybudować studnię i mieli co pić – wyjaśnia uczennica Natalia Galus.

  – Ta akcja to świetny pomysł bo nie tylko jemy pączki, ale pomagamy innym. Taki pączek smakuje podwójnie – dodaje z uśmiechem.

  W województwie lubuskim do akcji oprócz Zespołu Szkół Katolickich im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Nowej Soli przyłączyły się także inne placówki: Szkoła Podstawowa nr 10 im. T. Kościuszki w Gorzowie Wlkp., Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Soli, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli, Gimnazjum im. J. B. Solfy w Trzebielu, Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie oraz Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zespole Szkół w Trzebielu.

  Akcję koordynuje Fundacja „Kapucyni i Misje”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół