• facebook
 • rss
 • Policja bliżej społeczeństwa

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 16.03.2017 20:29

  W Przytocznej reaktywowano po 20 latach Posterunek Policji. Uroczyste otwarcie w obecności Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oraz Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak odbyło się 16 marca.

  Potrzebę utworzenia posterunku zgłaszali mieszkańcy gminy Przytoczna. - Ze względu na prośbę mieszkańców przywracamy Posterunek Policji. Jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa nie trzeba wyjaśniać. Cieszę się bardzo, że spełniamy kolejne oczekiwanie naszych mieszkańców. Policjanci będą zapobiegali przestępstwom - mówił Bartosz Kucharyk, wójt Gminy Przytoczna. Gmina przeznaczyła ok. 120 tys. zł na remont budynku, w którym mieściła się szkoła podstawowa oraz na zakup radiowozu. W Przytocznej służbę policyjną, zapewniając bezpieczeństwo, chroniąc życie i zdrowie będzie pełniło pięciu funkcjonariuszy.

  - Otwarcie Posterunku Policji w Przytocznej to ważne wydarzenie, które dowodzi, że zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrona życia, zdrowia oraz mienia obywateli jest priorytetowym zadaniem. Policja jest dla ludzi i musi być blisko nich. Jednym z warunków powodzenia tej misji jest pełna, społeczna akceptacja. Utworzenie Posterunku Policji było kluczową i ważną sprawą. Jestem pewien, że przyniesie ono same korzyści dla lokalnej społeczności, w tym szczególnie ważnym miejscu dla wszystkich lubuszan, w Rokitnie, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej - podkreślił  insp. Jarosław Janiak, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp.

  W Rokitniańskim sanktuarium, podczas Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Józefa Tomiaka, powierzono służbę lubuskich policjantów opiece Matki Bożej.

  - Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, oraz prosimy o błogosławieństwo, bo błogosławiony, znaczy szczęśliwy. Myślę, że tego szczęścia w naszym życiu, w codziennej służbie będzie potrzeba. Modlimy się w sanktuarium z tymi którzy nie mają już swoich bliskich, którzy odeszli, zginęli na służbie. Niech Rokitniańskie sanktuarium będzie domem, do którego będziemy chcieli wracać - mówił w kazaniu ks. Jerzy Piasecki, kapelan Lubuskiej Policji.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół