• facebook
 • rss
 • Wylogujmy się czasem

  Krzysztof Król

  dodane 24.03.2017 06:50

  Za nami kolejna odsłona Festiwalu Życia w Zielonej Górze. Tym razem organizatorzy zaprosili młodzież i studentów na debatę.

  - Debata ma być odpowiedzią na nasze czasy, w których każdy z nas dostęp do jakiegoś urządzenia multimedialnego, które z jednej strony pomaga się nam komunikować, ale z drugiej strony odciąga nas o rzeczywistych relacji w rodzinie. To dotyczy zarówno dzieci, jak i rodziców. Dlatego też chcemy porozmawiać dziś o szansach i zagrożeniach cyberprzestrzeni z psychologiem ks. dr. Pawłem Łobaczewskim oraz blogerem Michałem Piętosą. Pomoże nam w tym Kabaret „Nowaki” - wyjaśnia Łukasz Brodzik z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

  Problem polega na umiejętności właściwego korzystania z cyberprzestrzeni. - Z jednej strony internet może być wykorzystany w bardzo dobry sposób i polepszyć nam sposób funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Ale z drugiej kryje też w sobie trochę, czy nawet wiele pułapek i niebezpieczeństw, a niestety nie każdy umie je omijać - zauważa psycholog ks. Paweł Łobaczewski.

  Korzystajmy więc z świata wirtualnego z głową, aby nie zatracić kontaktu z prawdziwą rzeczywistością, a to przecież dotyczy dziś nie tylko młodzieży, ale ludzi w każdym wieku.

  - Pierwsza sprawa to kwestia obserwacji samego siebie czyli umiejętność dostrzegania, jak często korzystam z internetu i co czuję, kiedy nie mam dostępu do sieci. Druga sprawa to znalezienie jakiegoś usystematyzowanego czasu, kiedy mogę korzystać, kiedy powinienem, a także wyznaczenie sobie takiego czasu, kiedy powinienem być od tego wolny i od tego odpocząć. I trzecia najważniejsza rada dla rodziców, trzeba czasem pamiętać, że dzieci mają dostęp do takich treści, co do których ich nie podejrzewamy i warto pod tym względem zachować odpowiednią czujność - radzi psycholog.

  Debatę poprowadziła Adrianna Borek i Tomasz Marciniak z Kabaretu „Nowaki”. - Wylogujmy się czasem z wirtualnej "przeczystości" i „zalogujmy się” do realnej rzeczywistości - zachęca Ada.

  Debata odbyła się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Organizatorem spotkania było Koło Akademickie KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół