• facebook
 • rss
 • Okno życia w Głogowie

  Krzysztof Król

  dodane 24.03.2017 13:44

  W Narodowy Dzień Życia bp Tadeusz Lityński poświęcił kolejne Okno Życia. To 61 takie miejsce w Polsce, a czwarte w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Nowe okno zlokalizowane jest przy Szpitalu im. Jana Pawła II w Głogowie. Powstało z inicjatywy diecezjalnej Caritas we współpracy z Głogowskim Szpitalem Powiatowym, a także parafiami: pw. św. Mikołaja i św. Maksymiliana Kolbe w Głogowie.

  Okno Życia to miejsce w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowonarodzone dziecka bez narażania jego życia i zdrowia, ale także bez konsekwencji prawnych. – Okna Życia powstały jako reakcja „na”, a nie jako przyczyna i początek. Są konkretnym rozwiązaniem, które stworzył Kościół, wraz z różnym instytucjami, czytając znaki czasu, aby pomóc i matce i dziecku. To oczywiście nie jest idealne rozwiązanie, ale często jedyne – wyjaśniał ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

  Okno Życie poświęcił bp Tadeusz Lityński, który podkreślił, że to jest ogromna szansa dla każdego dziecka. – Okno Życia wpisuje się w bardzo konkretną pomoc rodzinie. To miejsce daje szanse, aby dziecko mogło przeżyć i mogło mieć rodzinę – podkreślił bp Lityński.

  Okno Życia w Głogowie to czwarte takie miejsce, po Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Dotychczas uratowano w nich sześcioro dzieci – wyjaśnia Dominika Danielak, rzecznik diecezjalnej Caritas.

  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał bp Tadeusz Lityński, starosta głogowski – Jarosław Dudkowiak, prezydent Głogowa – Rafael Rokaszewicz i rzecznik praw dziecka – Marek Michalak.

  Okno Życia w Głogowie
  Gość Zielonogórsko-Gorzowski

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół