• facebook
 • rss
 • Spotkaj Boga w drodze

  Krzysztof Król

  dodane 27.03.2017 23:55

  Do przejścia ponad 40 km, w nocy i w milczeniu. Zobacz i sam zdecyduj! Do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zostały już niespełna dwa tygodnie.

  Zobacz, gdzie można wyruszyć na Ekstremalna Drogę Krzyżową 7 kwietnia.

  Gorzów Wlkp. – Myślibórz
  Trasa wiedzie od katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. EDK rozpoczyna się Mszą św. w katedrze o godz. 20.00.

  Gorzów Wlkp. – Rokitno
  Trasa wiedzie od katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. EDK rozpoczyna się Mszą św. w katedrze o godz. 20.00.

  Słońsk – Słońsk
  Trasa Matki Bożej Częstochowskiej jest jedną z mniej licznych tras EDK, których początek i koniec wyznaczony został w tym samym miejscu - kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku. Prowadzi głównie lasami i polami.

  Sulęcin – Świebodzin
  Trasa zaczyna się pod kościołem  św. Mikołaja w Sulęcinie i kończy pod Pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie. Prowadzi głównie przez lasy, pola. Przeważają piaszczyste ścieżki leśne i polne, miejscami błotniste.

  Łagów – Świebodzin
  EDK rozpoczyna się przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela i kończy pod Pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie. Trasa wynosi 41 km, która prowadzi w większości drogami leśnymi, gruntowymi i utwardzonymi. Rozpoczęcie 7 kwietnia o godz. 20.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Łagowie.

  Rokitno – Świebodzin
  Trasa EDK wiedzie przez teren podmokły, częściowo bagienny. Podczas drogi zejście do podziemi 30 m pod powierzchnię ziemi. Rozpoczęcie Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Początek o godz. 20.30 po Apelu Jasnogórskim.

  Świebodzin – Rokitno
  Droga wiedzie przez tereny częściowo zalane, ścieżki piaszczyste i żwirowe. Długość to ok. 45 km. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

  Krosno Odrzańskie – Zielona Góra
  Trasa zaczyna się pod kościołem  św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim i kończy pod Pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie. Nie jest ona trudna technicznie, lecz ze względu na jej długość (46km) wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego.

  Głogów - Wieleń
  Trasa wiedzie od kościoła pw. Bożego Ciała w Głogowie do sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu (archidiecezja poznańska). Długość trasy to ponad 44 km. EDK rozpoczyna się Mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie o godz. 20.00. Zapisy i więcej informacji: TUTAJ

  Zielona Góra – Otyń
  Trasa EDK wyrusza z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego i wiedzie do sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

  Zielona Góra – Świebodzin
  EDK rozpoczyna się pod kościołem pw. św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Prowadzi głownie przez lasy i pola Doliny Środkowej Odry w województwie lubuskim. Przeważają piaszczyste ścieżki leśne i polne, miejscami błotniste. Trasa kończy się pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przy ul. Sulechowskiej w Świebodzinie.

  Zielona Góra – Góra Świętej Anny
  EDK rozpoczyna się pod kościołem pw. św. Stanisława Kostki na ul. Obywatelskiej 1 w Zielonej Górze. Połowa trasy biegnie pod górę. Przeważają piaszczyste ścieżki leśne i polne, miejscami błotniste. Trasa kończy się przy XVI w. kaplicy pątniczej pw. Św. Anny w powiecie głogowskim na wzgórzach Dalkowskich.

  Więcej szczegółów i zapisy: TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gość
   28.03.2017 12:01
   Trasa z Krosna Odrzańskiego prowadzi do Świebodzina a nie do Zielonej Gory jak tu jest podane.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół