• facebook
 • rss
 • Jesteście świadkami Jezusa

  Krzysztof Król

  dodane 01.04.2017 22:58

  Nasza diecezja ma 38 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Dziś w Bytomiu Wyznaczył ich bp Tadeusz Lityński.

  W kościele pw. św. Hieronima w Bytomiu Odrzańskim odbył się obrzęd wyznaczenia nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. – Do wyznaczonych już wcześniej 500 nadzwyczajnych szafarzy w naszej diecezji dołączy dziś 38 osób z 22 parafii. Przygotowanie trwało dwa miesiące. Spotykaliśmy się co dwa tygodnie na wykładach, które prowadzili księża z różnych dziedzin – wyjaśniał diecezjalny opiekun ks. Zbigniew Kobus.

  – Nadzwyczajny szafarz najczęściej zanosi Komunię św. do chorych, a w razie potrzeby pomaga w jej udzielaniu podczas Mszy św. – dodał.

  Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Drodzy kandydaci na nadzwyczajnych szafarzy, macie stać się towarzyszami drogi i sługami ludzi. Bardzo dobrze to zadanie wypełnia się będąc w bliskości Eucharystii, podając ją innym. Tym samym w ich życie wprowadza się żywą obecność Boga. Będziecie podawali ludziom boskość, dar nieba, ale także pomocną dłoń Boga na wszystkie niepokoje ludzkiego serca – kontynuował.

  Biskup zachęcił mężczyzn do odważnego świadectwa we współczesnym świecie. – Możecie znaleźć się w sytuacji, że będą poddawali w wątpliwość Waszą misję, Waszą posługę. Nie zniechęcajcie się! – mówił pasterz diecezji.

  – Dla wielu  problemem jest wiara w obecność Boga pod postacią Eucharystyczną. Nie tylko postaci Eucharystyczne, ale Wasza obecność i świadectwo Waszego życia mówi o tej obecności, jesteście świadkami Jezusa Eucharystycznego – dodał.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół