• facebook
 • rss
 • Dla wierzących i wątpiących

  Krzysztof Król

  dodane 17.04.2017 20:35

  W wielkanocny poniedziałek prawie tysiąc osób z całej Polski wzięło udział w Biegu do Pustego Grobu w Nowej Soli. To była już piąta edycja.

  – Pomysł zrodził się w głowie o. Grzegorza Marszałkowskiego, kapucyna i biegacza, podczas modlitwy w trakcie treningu. W założeniu to miał być kameralny bieg, a teraz musimy mocno uważać, żeby zbytnio się nie rozrastał – podkreśla dyrektor biegu Jarosław Chróściel.

  Bieg odbywa się na dystansie 10 km na trasie atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, ale nie tylko o rywalizację sportową tu chodzi. – To wyjątkowy bieg o charakterze chrześcijańskim dla wierzących i wątpiących. Chcemy promować kulturę chrześcijańską oraz ewangelizować przez sport. Biegacze przebiegają w pobliżu pięciu nowosolskich kościołów i cmentarza, a sama dekoracja zwycięzców odbywa się w kościele pw. św. Antoniego – tłumaczy dyrektor biegu.

  Tegorocznemu biegowi patronował św. Ojciec Pio. W tym roku obchodzimy 130. rocznicę jego urodzin. – Bieg ma też wymiar charytatywny i z każdego pakietu startowego 5 zł przeznaczamy na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, które opiekuje się bezdomnymi. Taka mała Nowa Sól, pomaga wielkiemu Krakowowi – uśmiecha się Jarosław Chróściel.

  Ten bieg był wyjątkowy chociażby z tego względu, że po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Duchownych w biegu na 10 km. Tytuł zdobył ks. Michał Dekiert, wikariusz z Rzepina.

  Dziesięciokilometrową trasę pokonał najszybciej nowosolanin Adam Marysiak.

  Bieg organizują kapucyni z Nowej Soli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół