• facebook
 • rss
 • Maturzyści już na Jasnej Górze

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 22.04.2017 23:09

  W Niedzielę Miłosierdzia do Czarnej Madonny przyjedzie ponad 800 abiturientów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

  Kaplica Cudownego Obrazu podczas apelu jasnogórskiego w sobotni wieczór była wypełniona po brzegi. Wśród studentów, uczestników Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akademickiej, uczestników zlotu motocyklowego oraz pielgrzymów z całej Polski przed obliczem Matki Bożej Królowej Polski modlili się maturzyści, którzy jutro będą wspólnie z rówieśnikami modlić się pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego o potrzebne łaski na czas egzaminu maturalnego oraz studiów.

  W wieczornej modlitwie uczestniczyła między innymi młodzież z Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Świebodzina, Dobiegniewa.

  Hubert Lipiński z Zielonej Góry był po raz pierwszy w kaplicy Cudownego Obrazu i był bardzo poruszony wyjątkową atmosferą modlitwy. – Jestem zdziwiony, zszokowany aż taką wielką liczbą ludzi modlących się wspólnie podczas apelu jasnogórskiego – podkreślał Hubert.

  Również Martyna Bąk z Krosna Odrzańskiego odczuła wyjątkowość wspólnej modlitwy przed obliczem Królowej Polski. – Przyjazd do Częstochowy to powierzenie Bogu mojej dalszej drogi życiowej i nie chodzi tu tylko, i wyłącznie o egzamin maturalny, ale by Bóg wskazał mi drogę, co mam robić w życiu – powiedziała Martyna, a Hubert dodał: – Chciałbym prosić, żeby Bóg był z nami, rozświetlił umysł i towarzyszył nam podczas zmagań w czasie matury.

  Jutro na Jasną Górą dotrą kolejni maturzyści po trudach całonocnej podróży.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół